romea - logo
14. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Sáva
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soud vrátil státnímu zástupci žalobu na Konvičku

28.4.2016 15:00
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)
Martin Konvička (FOTO: Wikimedia Commons, Venca24)

Českobudějovický soud vrátil státnímu zástupci kauzu předsedy Bloku proti islámu Martina Konvičky. Žalován byl kvůli výrokům, které státní zástupce kvalifikoval jako podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství. Policie by v případu měla ještě doplnit vyšetřování. Uvedla to Česká televize. Vrácení kauzy potvrdila ČTK soudkyně českobudějovického soudu Petra Kubová.

"Rozhodnutí bylo odesláno včerejšího dne, strany ho nemají k dispozici a do té doby, než jej převezmou, se k celé věci nebudu vyjadřovat," řekla Kubová. Podobně stručně záležitost komentoval žalobce Josef Richtr. "Až budu mít usnesení o vrácení věci v ruce, tak pak se budu relevantně vyjadřovat," řekl Richtr ČTK.

Konvička se podle žalobce přečinu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod dopustil výroky na internetu a hrozí mu za to až tříleté vězení. Obžaloba se týkala několika konkrétních výroků, které předseda Bolku proti islámu prezentoval na internetu. V jednom z nich stojí: "Pokud vstoupíme do politiky, vyhrajeme volby, vás muslimové nameleme do masokostní moučky." V dalším případě podle žalobce Konvička uvedl: "Koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si o to sami."

Blok proti islámu v minulosti uvedl, že celá kauza je zpolitizovaná. Trestní oznámení na Konvičku loni podala jablonecká státní zástupkyně Věra Nováková. Rozhodla se tak na základě Konvičkových výroků na facebooku, o nichž se dozvěděla od svých přátel. Konvička, který je přírodovědcem a pedagogem Jihočeské univerzity, povede v jižních Čechách do krajských voleb Blok proti islámu jako lídr kandidátní listiny.

Přečteno: 167x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Martin Konvička, Nenávist, Soud, Policie, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo