romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud zprostil obžaloby mladého Afgánce, který měl znásilnit zdravotní sestru

27.9.2017 12:25
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Pražský městský soud rozhodl o případu znásilnění zdravotní sestry v nemocnici Na Bulovce. Násilníkem měl být mladý dvacetiletý Afgánec. Podle soudu se mladík nedopustil trestného činu, ale přestupku proti občanskému soužití.

Soud shledal, že nejde o trestný čin, ale o možný přestupek," uvedla u soudu předsedkyně senátu Silvie Slepčíková. Podle ní se nepodařilo vyvrátit obhajobu mladého Afgánce kvůli nedostatečným důkazům. Přestupek bude nyní projednávat Městský úřad Prahy 8.

Mladý muž však jakékoliv obtěžování a osahávání z jeho strany odmítá. Podle něj ho v danou noc bolel pravý bok, proto zavolal zdravotní sestru do pokoje, kde ležel spolu se svým bratrem. Sestře po příchodu údajně jen poklepal na ruce. Ta pacientovi nerozuměla a tak z pokoje odešla. To že měl zdravotní sestru tahat zpět posteli, sahat ji na prsa a masturbovat, popírá.

„Mohlo dojít k jakémusi nechtěnému dotyku, obžalovaný mohl gestikulovat, co ho trápí nebo co potřebuje. A rukou před svým tělem se i nechtěně mohl dotknout paní poškozené. Nedomníváme se, že by si poškozená vymyslela, že k dotyku došlo, ale nešlo o žádné stisknutí, hlazení a podobně. Tento letmý dotyk podle nás nebyl dotykem, který by směřoval k ukojení sexuální touhy obžalovaného,“ vysvětlila soudkyně. Podle ní došlo k tomuto nedorozumění kvůli velmi špatné češtině cizince.

Chybí úmysl obžalovaného směřující k sexuálnímu uspokojení. Zůstává zde letmý dotyk, zřejmě nechtěný, hematom na zápěstí paní poškozené, o čemž pochybnosti nemáme a je pravda, že paní poškozená to může pociťovat jako poškození na zdraví či urážku na cti. Proto může být posouzen jako přestupek proti občanskému soužití, o němž je příslušný rozhodnout úřad městské části Prahy 8, kde k činu došlo," prohlásila soudkyně Slepičková.

Server Seznam Zprávy už dříve informoval, že obviněný 19letý muž s iniciály S.D. je synem bývalého tlumočníka českých vojáků v Afghánistánu, za jehož služby dostala jeho rodina údajně trvalý pobyt v Česku.

Přečteno: 1180x
 

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Násilí, Nemocnice, Soud, Imigrace, PředsudkyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo