romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soud zprostil obžaloby mladého Afgánce, který měl znásilnit zdravotní sestru

27.9.2017 12:25
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Pražský městský soud rozhodl o případu znásilnění zdravotní sestry v nemocnici Na Bulovce. Násilníkem měl být mladý dvacetiletý Afgánec. Podle soudu se mladík nedopustil trestného činu, ale přestupku proti občanskému soužití.

Soud shledal, že nejde o trestný čin, ale o možný přestupek," uvedla u soudu předsedkyně senátu Silvie Slepčíková. Podle ní se nepodařilo vyvrátit obhajobu mladého Afgánce kvůli nedostatečným důkazům. Přestupek bude nyní projednávat Městský úřad Prahy 8.

Mladý muž však jakékoliv obtěžování a osahávání z jeho strany odmítá. Podle něj ho v danou noc bolel pravý bok, proto zavolal zdravotní sestru do pokoje, kde ležel spolu se svým bratrem. Sestře po příchodu údajně jen poklepal na ruce. Ta pacientovi nerozuměla a tak z pokoje odešla. To že měl zdravotní sestru tahat zpět posteli, sahat ji na prsa a masturbovat, popírá.

„Mohlo dojít k jakémusi nechtěnému dotyku, obžalovaný mohl gestikulovat, co ho trápí nebo co potřebuje. A rukou před svým tělem se i nechtěně mohl dotknout paní poškozené. Nedomníváme se, že by si poškozená vymyslela, že k dotyku došlo, ale nešlo o žádné stisknutí, hlazení a podobně. Tento letmý dotyk podle nás nebyl dotykem, který by směřoval k ukojení sexuální touhy obžalovaného,“ vysvětlila soudkyně. Podle ní došlo k tomuto nedorozumění kvůli velmi špatné češtině cizince.

Chybí úmysl obžalovaného směřující k sexuálnímu uspokojení. Zůstává zde letmý dotyk, zřejmě nechtěný, hematom na zápěstí paní poškozené, o čemž pochybnosti nemáme a je pravda, že paní poškozená to může pociťovat jako poškození na zdraví či urážku na cti. Proto může být posouzen jako přestupek proti občanskému soužití, o němž je příslušný rozhodnout úřad městské části Prahy 8, kde k činu došlo," prohlásila soudkyně Slepičková.

Server Seznam Zprávy už dříve informoval, že obviněný 19letý muž s iniciály S.D. je synem bývalého tlumočníka českých vojáků v Afghánistánu, za jehož služby dostala jeho rodina údajně trvalý pobyt v Česku.

Přečteno: 1106x
 

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Násilí, Nemocnice, Soud, Imigrace, PředsudkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo