romea - logo
5. prosince 2021 (neděle)
svátek má Jitka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soutěž o návrh dostavby Památníku romského holocaustu v Hodoníně u Kunštátu

Praha, 5.3.2013 12:01, (ROMEA)
Nákres tábora v Hodoníně u Kunštátu.
Nákres tábora v Hodoníně u Kunštátu.

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského dnes  v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo s studentskou soutěž o ideový návrh dostavby Památníku romského holocaustu s expozicí v Hodoníně u Kunštátu.

Nabídku zúčastnit se soutěže dostali studenti architektury ČVUT Praha, VUT Brno a TU v Liberci. Přihlásilo se 96 studentů, kteří budou svoje projekty zpracovávat samostatně, nebo ve 2-4 členných týmech. Úkolem je vypracovat ideový návrh na architektonickou a krajinářskou úpravu areálu bývalého tábora v Hodoníně u Kunštátu. Vzhledem k pohnutým dějinám tábora je třeba respektovat pietní charakter místa a zároveň navrhnout moderní objekt pro výstavní prezentaci dějin tábora. 

Termín pro odevzdání návrhů je 16. května 2013. Ty posoudí hodnotící komise tvořená odborníky z řad architektů i zástupci dalších souvisejících oborů. Výsledky soutěže budou vyhlášeny do poloviny roku 2013 a vítězi bude umožněno zapojit se do autorského dozoru při projektové přípravě a realizaci stavby.

Soutěž slavnostně vyhlásila Eva Bartoňová, náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy ČR. „Jsem velmi překvapena, ale i potěšena, jak velký zájem o tuto soutěž studenti mají. Památník je důležitý pro naše děti a budoucnost celého národa. Bude týmovou prací, a jeho podoba je na vás. Bude to váš památník“ řekla ve svém úvodním slovu náměstkyně Bartoňová.  Markéta Pánková ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského popřála soutěžícím hodně úspěchů při zpracování zadání a představila Pavla Štěpána, který všechny přítomné s celým projektem podrobně seznámil.
brf, MŠMT
Přečteno: 802x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Holocaust, Hodonín u Kunštátu, památník, genocida, Romové, Fašismus, NacismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo