romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sparta identifikovala fanoušky, kteří rasisticky uráželi záložníka Monaka. Zakáže jim vstup na stadion a podá na ně trestní oznámení

9.8.2021 21:45
AC Sparta Praha (FOTO: Facebook)
AC Sparta Praha (FOTO: Facebook)

Fotbalový klub AC Sparta Praha identifikoval fanoušky, kteří rasisticky uráželi záložníka Monaka Auréliena Tchouaméniho při zápasu 3. předkola Ligy mistrů. Viníkům chce zakázat vstup na všechna další utkání a také na ně klub podá trestní oznámení. Klub vyjádření zveřejnil na svém webu.

„Při vyšetřování došlo k analýze nahrávek z klubového kamerového systému a dalších záznamů, v důsledku toho pak bylo zahájeno vyšetřování lidí, kteří se dopustili nepřípustného chování. Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení,“ píše ve svém dnešním vyjádření klub.

Incident se odehrál minulé úterý, kdy se po brance monackého záložníka tmavé pleti Auréliena Tchouaméniho začalo ze Sparťanského kotle ozývat bučení a na trávník se kromě rasistických nadávek snesly i kelímky s pivem. se na něj kromě rasistických nadávek snesly i kelímky s pivem. Domácí chuligáni během zápasu hučeli a rasisticky uráželi i další monacké hráče. Rozbouřenou atmosféru se snažil mírnit hlasatel a bývalý sparťanský kapitán David Lafata.

Na závěr vyjádření uvedla Sparta, že se proti jakékoliv formě rasismu dlouhodobě vymezuje.

Přečteno: 693x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Fotbal, rasistické výroky, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo