romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sparta má problém. Generální partner klubu T-Mobile kvůli rasismu části sparťanských fanoušků pozve vedení klubu na schůzku

4.8.2021 21:26
Společnost T-Mobile tvoří důležitou součást klubového sponzorského portfolia pražské Sparty na úrovni „Platinum partner“, zároveň je nově také generálním partnerem Sparty v soutěžích UEFA a v národním poháru. (FOTO: Sparta Praha)
Společnost T-Mobile tvoří důležitou součást klubového sponzorského portfolia pražské Sparty na úrovni „Platinum partner“, zároveň je nově také generálním partnerem Sparty v soutěžích UEFA a v národním poháru. (FOTO: Sparta Praha)

Mobilní operátor T-Mobile si kvůli rasistickému chování části fanoušků fotbalové Sparty v úterním úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů s Monakem (0:2) pozve vedení klubu na schůzku. Generální partner Pražanů pro soutěže UEFA a domácí pohár požaduje prošetření incidentu a navíc chce znát konkrétní opatření proti takovým projevům. T-Mobile o tom informoval na twitteru. Sparta oficiální prohlášení nevydala.

T-Mobile: "Chování některých fanoušků Sparty je nám cizí a naprosto proti našim hodnotám. Pozveme vedení klubu na schůzku. Budeme chtít nejen prošetření rasistického incidentu, ale slyšet, jaká opatření chce klub udělat."

Hráči Monaka včetně trenéra Nika Kovače si stěžovali u rozhodčího na chování diváků vůči střelci první branky Aurélienu Tchouaménimu z 37. minuty. Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře, ale po závěrečném hvizdu se opět z "kotle" ozvaly skřeky. Sparťanští hráči se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke "kotli" na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Bořek Dočkal, který se snažil na diváky apelovat.

"Chování některých fanoušků Sparty je nám cizí a naprosto proti našim hodnotám. Pozveme vedení klubu na schůzku. Budeme chtít nejen prošetření rasistického incidentu, ale slyšet, jaká opatření chce klub udělat," uvedl v prohlášení T-Mobile.

Problémy s rasismem se na Spartě objevily už úvodním ligovém kole vůči olomouckému defenzivnímu univerzálovi Florentu Poulolovi, po kterém disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila s klubem řízení. Čtyřiadvacetiletý rodák z Martiniku chtěl odejít ze hřiště, ale po podpoře od spoluhráčů nakonec zápas dohrál.

Letenští v minulosti na chování svých příznivců už několikrát doplatili. Při domácím duelu Evropské ligy s Interem Milán v sezoně 2016/17 byla klubu kvůli rasistickým projevům uzavřena část stadionu pro zápas s Beer Ševou. Kvůli nepokojům v odvetném utkání v Miláně zase Pražané nemohli mít fanoušky v úvodním únorovém zápase druhého kola vyřazovací části v Rostově.

V létě 2018 se sparťanští fanoušci dopustili nepřístojností v obou zápasech 2. předkola Evropské ligy se srbským klubem Spartak Subotica. O rok později museli odehrát domácí duel 3. předkola Evropské ligy s Trabzonsporem bez diváků. Disciplinární komise UEFA navíc Spartě udělila dvě pokuty 50 tisíc eur (dohromady přes 2,5 milionu korun).

Problémy s chováním svých příznivců měl i jiný pražský klub Slavia. V ročníku 2018/19 dostala za výtržnosti fanoušků při duelu základní skupiny Evropské ligy v Kodani pokutu 20.000 eur (přes 500.000 korun). Slávističtí příznivci navíc nesměli na příští venkovní zápas Evropské ligy v Bordeaux.

V té samé sezoně měli Vršovičtí v domácím čtvrtfinálovém utkání s Chelsea uzavřenou část tribuny Sever kvůli výtržnostem v únorovém duelu s Genkem, v němž fanoušci házeli předměty na hřiště.

Přečteno: 1287x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Sport, Fotbal, FinanceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo