romea - logo
23. července 2018 (pondělí)
svátek má Libor
Loading
rozšířené vyhledávaní

SPD navrhuje do čela bezpečnostního výboru Okamurovce, který šíří dezinformační zprávy

20.11.2017 19:47
Facebookové skupiny, kterých je členem Radek Koten
Facebookové skupiny, kterých je členem Radek Koten

Hnutí Svoboda a přímá demokracie navrhuje do čela hospodářského výboru svého místopředsedu Radima Fialu, na šéfa bezpečnostního výboru pak nominovalo lídra své kandidátky na Vysočině Radka Kotena. Šéf SPD Tomio Okamura dnes před začátkem ustavující schůze Sněmovny novinářům řekl, že jde o člověka, na kterém není žádný bezpečnostní škraloup. Fiala dodal, že Koten nemá žádné vazby na Rusko či Spojené státy.

Koten byl nebo je členem těchto facebookových skupin

 • Fanklub Tomia Okamury
 • Odpůrci Bohuslava Sobotky (ČSSD)
 • Podpořme referendum o vystoupení ČR z EU konané v roce 2018
 • JSME PROTI OPĚTOVNÉ INVAZI AMERICKÉHO KONVOJE!
 • Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový Přítel !!!
 • Miloš Zeman je naše volba..
 • Občanská nespokojenost s vládou a EU
 • STOP ilegální migraci
 • ISLÁM JE SMRTELNÉ ZLO !!!
 • Pro nespokojené s těmi, co nám vládli a vládnou od roku 1989!
 • Miloš Zeman na HRAD v roce 2018
 • Českoslovenští vojáci v záloze
 • Přátelé Vladimíra Putina v České a Slovenské republice
 • PROTI ISLÁMU V EVROPĚ
 • Hej, Občané!, z.s., diskusní skupina
 • Rusko bez cenzury - Россия без цензуры
 • Občané proti fašismu na Ukrajině, v ČR, na celém světě.
 • Miluji kapelu Ortel…
 • Za naši kulturu a bezpečnou zem.
 • Welcome to Reality - Freedom for Europe
 • Českoslovenští vojáci v záloze za mír
 • Z.á.c.h.r.a.n.a. s.v.ě.t.a. před N.ě.m.c.i. .a. .i.l.u.m.i.n.á.t.y. .U.S.A
 • STOP AMERIČANŮM, STOP AMERICKÝM KOLONÁM A STOP AMERICKÉ PROVOKACI RUSKA

Podporu toho, aby Okamurovo hnutí v nové Sněmovně vedlo hospodářský i bezpečnostní výbor, vyjádřili před týdnem představitelé vítěze voleb hnutí ANO. Svoboda a přímá demokracie zase podpoří kandidáta ANO Radka Vondráčka do čela Sněmovny. SPD pak chce, aby se jedním z místopředsedů komory stal Okamura.

Koten je podle Okamury na funkci připraven. "Klidně ho kontaktujte, odpoví vám na vaše otázky," vyzval novináře. Ostře se pak ohradil proti dotazu týkajícímu se toho, zda Koten je spojen s Ruskem či sdílí odkazy tzv. dezinformačních webů.

Server Aktuálně.cz koncem října napsal, že Koten v minulosti sdílel například poplašnou zprávu o úniku záření z francouzské jaderné elektrárny, kterou vyvracel Státní úřad pro jadernou bezpečnost. Sdílel poplašné zprávy z Aeronetu, který je považován za dezinformační web a monitoruje ho i ministerstvo vnitra. U svých propagačních videí používal Koten záběry z ruské televize RT, jejíž provoz je hrazen z rozpočtu Ruské federace za přímé podpory Vladimira Putina. Řada států se proto snaží dosah RT omezit.

Na facebooku pak byl podle Aktuálně.cz členem skupin podporujících referendum o vystoupení ČR z EU, skupiny označující islám za smrtelné zlo, popřípadě fanouškem stránky nazvané Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový přítel nebo Miluji kapelu Ortel.

Nominant SPD do čela bezpečnostního výboru je podle Okamury slušný člověk. "Není spojen s žádnými bezpečnostními skandály, problémy. Nemá žádné škraloupy. Chtěli jsme, aby to byl člověk vyvážený, dokázal najít konsenzus a neměl špatnou minulost," uvedl Okamura.

Okamura označil za přijatelnou variantu, aby se do čela mandátového a imunitního výboru postavil zástupce komunistů. "Nemáme problém tuto variantu podpořit," řekl. Hnutí Starostové a nezávislí podle Okamury SPD neoslovilo se svými návrhem, že by se vedení mandátového výboru mohl ujmout jeho předseda Petr Gazdík.

Přečteno: 1520x

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Tomio Okamura, poslanec, Poslanecká sněmovnaHLAVNÍ ZPRÁVY

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka SPD Tomia Okamury kvůli rasistickým a nenávistným výrokům

18.7.2018 13:04
Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně. Jméno obžalovaného mluvčí pražské policie Jan Daněk neuvedl, policie se ale v minulosti o Staníka zajímala kvůli jeho nenávistným a rasistickým výrokům na adresu Židů, Romů a homosexuálů. Podle svědků výroky pronesl koncem loňského října ve Sněmovně, i podle Daňka byl trestný čin spáchán v této době.
 celý článek

Jubilejní 20. ročník mezinárodní folklórního festivalu Romská píseň se konal v sobotu 26. 7. 2014 v malebném prostředí Beskyd tradičně v areálu Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm (FOTO: Marek Štěpán)

Rožnovský skanzen bude o víkendu hostit festival romské hudby

18.7.2018 12:18
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku bude o víkendu hostit hudební festival Romská píseň. Tradiční akce se tam uskuteční 24. rokem. Festival v sobě snoubí temperamentní romské, maďarské i rumunské rytmy, řekla mluvčí muzea Pavlína Polášková.
 celý článek

Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Soud v Římě odsoudil čtyři pachatele pogromu na romský tábor v Turíně

18.7.2018 0:40
Čtyři lidé byli v pátek v Římě uznáni vinnými z rasové a etnické nenávisti za vypálení romského tábora na turínském předměstí Vallette v roce 2011. Činu se dopustili poté, co dospívající dívka falešně obvinila dva Romy ze znásilnění. Informovala o tom agentura ANSA.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo