romea - logo
22. ledna 2018 (pondělí)
svátek má Slavomír
Zprávy e-mailem - Nemáte čas číst naše zprávy každý den? Nechte si posílat souhrn toho nejdůležitějšího tak často, jak  chcete Vy.
Loading
rozšířené vyhledávaní

SPD Tomia Okamury zveřejnila na Facebooku fotografii Okamury s hákovým křížem

7.10.2017 13:45
Ilustrační koláž: Romea.cz
Ilustrační koláž: Romea.cz

 

Stále více stran v poslední fázi kampaně před parlamentními volbami sahá k rasistickým a nenávistným heslům. Česká televize vysílá nenávistný protiislámský spot uskupení Blok proti islamizaci a dnes se na oficiální facebookové stránce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury objevila fotografie Okamury s hákovým křížem. Je otázka, zda šlo o úmysl nebo o nepozornost administrátora.

"Dobrý den, po romantické večeři jsme si zahráli domeček pana Okamury a moc dobře jsme se pobavili. Díky za zařazení do soutěže. Pavel Malina Líbí se Vám tato fotka? Tak pro ni hlasujte prostřednictvím "To se mi líbí". Sdílejte, pokud chcete, aby se tento příspěvek dostal i mezi Vaše přátele," napsal administrátor stránky k fotografii, kde je vidět výtisk Okamurových novin s hrou a tváří Tomia Okamury, který má na čele nakreslený hákový kříž. Protože jde o tzv. selfie fotografii je hákový kříž zrcadlově obrácený.

Fotografii do Okamurovi soutěže poslal Pavel Malina, v jedné z facebookových se pak psalo: "Pavel Malina propašoval hákač na stránku SPD". Jedná se tedy o zřejmě o tzv. trolling. V době psaní tohoto textu byla fotografie na profilu již 3 hodiny.

Hra Okamurův domeček je stylizace hry Člověče nezlobe se, kde se na jednotlivých polích dozvíte různá populistická a nenávistná hesla Okamurova programu. Na jednom políčku si můžete například přečíst: "Zavřeli školu, kam chodí tvoje děti, a nastěhovali do ní imigranty. Musíš čekat na šestku." Na dalším poli pak je další jistě splnitelná proklamace: "Tomio Okamura vyhrál volby a snížil DPH na léky a pivo na nulu. všechno okamžitě zlevnilo a celá země slaví!"

Podle posledního průzkumu agentury STEM/MARK pro Mladou frontu Dnes (MfD) by Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury 9,2 procenta hlasů, což je od posledního průzkumu výrazné posílení. Populistická a nenávistná kampaň zřejmě na naivní Čechy zabírá.

EDIT: Potom, co server Romea.cz na fotografii upozornil, nebyla v 16:45 již na profilu SPD dostupná.

Přečteno: 12210x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

VIDEO: Server Romea.cz vyzpovídal napadeného chlapce, jeho matku a svědka incidentu v ústecké MHD

18.1.2018 13:55
Pracovníci serveru Romea.cz hovořili s chlapcem, kterého chtěla revizorka ústeckého dopravního podniku minulý týden násilím vyhodit z ranního spoje do školy. Prostor dostala také matka chlapce a mladík, který incident natočil na telefon. 
 celý článek

Ilustrační FOTO

Policie k případu úmrtí malé Janičky v Sheffieldu: Neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti

12.1.2018 14:45
Podle policejního velitelství v South Yorkshire, které vyšetřuje smrt malé Janičky v Sheffieldu, neexistují žádné podezřelé okolnosti její smrti. Vyplývá to z vyjádření pro server Romea.cz k případu, který mezi Romy na sociálních sítí vyvolal bouřlivou diskuzi.
 celý článek

Revizorka 11. 1. 2018 vyhodila z autobusu romské děti jedoucí do školy do Trmic. Vadilo jí, že měly na zádech batohy (FOTO: Repro Facebook, koláž: Romea.cz)

videoÚstecký dopravní podnik stojí za svou revizorkou, která vyhodila romské děti z autobusu. Uznává ale, že neměla chlapce chytit za ruku

12.1.2018 14:20
Dopravní podnik města Ústí nad Labem uznává (DPMUL), že revizorka v rámci svých pravomocí chlapce neměla chytit za ruku. Vzhledem k tomu, že chlapec měl být k ženě vulgární a měl si odmítnout sundat batoh ze zad, stojí ale dopravní podnik za svou zaměstnankyní. DPMUL to uvádí v dnes zveřejněné tiskové zprávě. Incident se odehrál včera ráno během cesty školáků do trmické základní školy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

Další články z rubriky..
romea - logo