romea - logo
20. dubna 2018 (pátek)
svátek má Marcela
Loading
rozšířené vyhledávaní

SPD Tomia Okamury zveřejnila na Facebooku fotografii Okamury s hákovým křížem

7.10.2017 13:45
Ilustrační koláž: Romea.cz
Ilustrační koláž: Romea.cz

Stále více stran v poslední fázi kampaně před parlamentními volbami sahá k rasistickým a nenávistným heslům. Česká televize vysílá nenávistný protiislámský spot uskupení Blok proti islamizaci a dnes se na oficiální facebookové stránce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury objevila fotografie Okamury s hákovým křížem. Je otázka, zda šlo o úmysl nebo o nepozornost administrátora.

"Dobrý den, po romantické večeři jsme si zahráli domeček pana Okamury a moc dobře jsme se pobavili. Díky za zařazení do soutěže. Pavel Malina Líbí se Vám tato fotka? Tak pro ni hlasujte prostřednictvím "To se mi líbí". Sdílejte, pokud chcete, aby se tento příspěvek dostal i mezi Vaše přátele," napsal administrátor stránky k fotografii, kde je vidět výtisk Okamurových novin s hrou a tváří Tomia Okamury, který má na čele nakreslený hákový kříž. Protože jde o tzv. selfie fotografii je hákový kříž zrcadlově obrácený.

Fotografii do Okamurovi soutěže poslal Pavel Malina, v jedné z facebookových se pak psalo: "Pavel Malina propašoval hákač na stránku SPD". Jedná se tedy o zřejmě o tzv. trolling. V době psaní tohoto textu byla fotografie na profilu již 3 hodiny.

Hra Okamurův domeček je stylizace hry Člověče nezlobe se, kde se na jednotlivých polích dozvíte různá populistická a nenávistná hesla Okamurova programu. Na jednom políčku si můžete například přečíst: "Zavřeli školu, kam chodí tvoje děti, a nastěhovali do ní imigranty. Musíš čekat na šestku." Na dalším poli pak je další jistě splnitelná proklamace: "Tomio Okamura vyhrál volby a snížil DPH na léky a pivo na nulu. všechno okamžitě zlevnilo a celá země slaví!"

Podle posledního průzkumu agentury STEM/MARK pro Mladou frontu Dnes (MfD) by Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury 9,2 procenta hlasů, což je od posledního průzkumu výrazné posílení. Populistická a nenávistná kampaň zřejmě na naivní Čechy zabírá.

EDIT: Potom, co server Romea.cz na fotografii upozornil, nebyla v 16:45 již na profilu SPD dostupná.

Přečteno: 12278x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

ROMEA spustila kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů (Foto: koláž Romea.cz)

ROMEA přijala velkou výzvu. Spustila novou kampaň MÁM SEN! I HAVE A DREAM! na podporu romských studentů

19.4.2018 12:12
Organizace ROMEA spustila ve spolupráci s nadací Bader Philanthropies další kampaň na podporu studentů v rámci Stipendijního programu pro romské středoškoláky a studenty vyšších odborných a vysokých škol. Kampaň nese název MÁM SEN! I HAVE A DREAM! a jasně odkazuje na silný vzkaz bojovníka za lidská práva a klíčového představitele hnutí za zrovnoprávnění Afroameričanů Martina Luthera Kinga.
 celý článek

U Krajského soudu v Ústí nad Labem probíhalo 4. 4. 2018 hlavní líčení v případu sedmatřicetiletého Petra Bendy, který čelí obžalobě z loňské vraždy Roma na sídlišti v Chomutově. (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Přítelkyně zastřeleného Roma: Radek žil dobrý život a jeho život měl velkou cenu. Všechny naše plány se zhroutily

16.4.2018 10:53
Ústecký krajský soud začal na začátku dubna projednávat loňskou vraždu na sídlišti v Chomutově. Radka Š. tam třinácti ranami zastřelil Petr Benda, kterému hrozí až 20 let vězení. Zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje vyjádření přítelkyně zastřeleného Radka.
 celý článek

V úterý 10. 4. 2018 došlo k napadení policejní hlídky v Krupce. (FOTO: repro Youtube.com)

videoPolicie: V Krupce na policejní hlídku neútočila skupina Romů ani po ní neházeli kameny, jak tvrdila některé média

13.4.2018 16:22
Policie obvinila dva muže v souvislosti s napadením policejní hlídky v Krupce na Teplicku. Informoval o tom dnes teplický policejní mluvčí Daniel Vítek, který zároveň uvedl, že nic nenasvědčuje tomu, že by se do fyzického napadání policistů zapojily další osoby. Dvoučlenná hlídka byla napadena v době vyšetřování dopravní nehody. Čtyřiapadesátiletému obviněnému, který je ve vazbě, hrozí čtyři roky vězení, sedmnáctiletému mladíkovi pak dvouletý trest. Nepotvrdila se tak tvrzení některých médií, že v Krupce na policisty útočilo 30 Romů, což vyvrátilo i video, které se objevilo na internetu.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění odstranit nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři diskutéra zablokovat.

 

Další články z rubriky..
romea - logo