romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SPD Tomia Okamury zveřejnila na Facebooku fotografii Okamury s hákovým křížem

7.10.2017 13:45
Ilustrační koláž: Romea.cz
Ilustrační koláž: Romea.cz

Stále více stran v poslední fázi kampaně před parlamentními volbami sahá k rasistickým a nenávistným heslům. Česká televize vysílá nenávistný protiislámský spot uskupení Blok proti islamizaci a dnes se na oficiální facebookové stránce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury objevila fotografie Okamury s hákovým křížem. Je otázka, zda šlo o úmysl nebo o nepozornost administrátora.

"Dobrý den, po romantické večeři jsme si zahráli domeček pana Okamury a moc dobře jsme se pobavili. Díky za zařazení do soutěže. Pavel Malina Líbí se Vám tato fotka? Tak pro ni hlasujte prostřednictvím "To se mi líbí". Sdílejte, pokud chcete, aby se tento příspěvek dostal i mezi Vaše přátele," napsal administrátor stránky k fotografii, kde je vidět výtisk Okamurových novin s hrou a tváří Tomia Okamury, který má na čele nakreslený hákový kříž. Protože jde o tzv. selfie fotografii je hákový kříž zrcadlově obrácený.

Fotografii do Okamurovi soutěže poslal Pavel Malina, v jedné z facebookových se pak psalo: "Pavel Malina propašoval hákač na stránku SPD". Jedná se tedy o zřejmě o tzv. trolling. V době psaní tohoto textu byla fotografie na profilu již 3 hodiny.

Hra Okamurův domeček je stylizace hry Člověče nezlobe se, kde se na jednotlivých polích dozvíte různá populistická a nenávistná hesla Okamurova programu. Na jednom políčku si můžete například přečíst: "Zavřeli školu, kam chodí tvoje děti, a nastěhovali do ní imigranty. Musíš čekat na šestku." Na dalším poli pak je další jistě splnitelná proklamace: "Tomio Okamura vyhrál volby a snížil DPH na léky a pivo na nulu. všechno okamžitě zlevnilo a celá země slaví!"

Podle posledního průzkumu agentury STEM/MARK pro Mladou frontu Dnes (MfD) by Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury 9,2 procenta hlasů, což je od posledního průzkumu výrazné posílení. Populistická a nenávistná kampaň zřejmě na naivní Čechy zabírá.

EDIT: Potom, co server Romea.cz na fotografii upozornil, nebyla v 16:45 již na profilu SPD dostupná.

Přečteno: 12730x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo