romea - logo
17. srpna 2018 (pátek)
svátek má Petra
Loading
rozšířené vyhledávaní

SPD Tomia Okamury zveřejnila na Facebooku fotografii Okamury s hákovým křížem

7.10.2017 13:45
Ilustrační koláž: Romea.cz
Ilustrační koláž: Romea.cz

Stále více stran v poslední fázi kampaně před parlamentními volbami sahá k rasistickým a nenávistným heslům. Česká televize vysílá nenávistný protiislámský spot uskupení Blok proti islamizaci a dnes se na oficiální facebookové stránce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury objevila fotografie Okamury s hákovým křížem. Je otázka, zda šlo o úmysl nebo o nepozornost administrátora.

"Dobrý den, po romantické večeři jsme si zahráli domeček pana Okamury a moc dobře jsme se pobavili. Díky za zařazení do soutěže. Pavel Malina Líbí se Vám tato fotka? Tak pro ni hlasujte prostřednictvím "To se mi líbí". Sdílejte, pokud chcete, aby se tento příspěvek dostal i mezi Vaše přátele," napsal administrátor stránky k fotografii, kde je vidět výtisk Okamurových novin s hrou a tváří Tomia Okamury, který má na čele nakreslený hákový kříž. Protože jde o tzv. selfie fotografii je hákový kříž zrcadlově obrácený.

Fotografii do Okamurovi soutěže poslal Pavel Malina, v jedné z facebookových se pak psalo: "Pavel Malina propašoval hákač na stránku SPD". Jedná se tedy o zřejmě o tzv. trolling. V době psaní tohoto textu byla fotografie na profilu již 3 hodiny.

Hra Okamurův domeček je stylizace hry Člověče nezlobe se, kde se na jednotlivých polích dozvíte různá populistická a nenávistná hesla Okamurova programu. Na jednom políčku si můžete například přečíst: "Zavřeli školu, kam chodí tvoje děti, a nastěhovali do ní imigranty. Musíš čekat na šestku." Na dalším poli pak je další jistě splnitelná proklamace: "Tomio Okamura vyhrál volby a snížil DPH na léky a pivo na nulu. všechno okamžitě zlevnilo a celá země slaví!"

Podle posledního průzkumu agentury STEM/MARK pro Mladou frontu Dnes (MfD) by Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury 9,2 procenta hlasů, což je od posledního průzkumu výrazné posílení. Populistická a nenávistná kampaň zřejmě na naivní Čechy zabírá.

EDIT: Potom, co server Romea.cz na fotografii upozornil, nebyla v 16:45 již na profilu SPD dostupná.

Přečteno: 12324x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Extremismus, Rasismus, Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo