romea - logo
24. září 2021 (pátek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Společně do školky: Romské sdružení Čačipen již druhým rokem provozuje předškolní klub

Rumburk/Krásná Lípa, 11.4.2013 10:04, (ROMEA)
Romské sdružení Čačipen v roce 2013 již druhým rokem provozuje předškolního klubu „Pod Kopečkem“
Romské sdružení Čačipen v roce 2013 již druhým rokem provozuje předškolního klubu „Pod Kopečkem“

Romské sdružení Čačipen již druhým rokem provozuje předškolní klub „Pod Kopečkem“. Jedná se o předškolní zařízení pro romské i neromské děti s dopoledním provozem s kapacitou 12 – 15 dětí.

Projekt se letos uskuteční díky dotaci z MPSV v rámci programu „Podpora rodiny“. Provoz klubu byl zahájen v měsíci březnu 2013 v ulici Tř. 9. Května čp. 1127 v Rumburku od pondělí do pátku.

"Hlavním cílem projektu je zapojit děti ze sociokulturně odlišného prostředí, zejména děti z romských komunit, do předškolního vzdělávání a podpořit tak jejich šance na úspěšné zvládnutí školní docházky," uvedla vedoucí klubu Věra Cupáková.

"Koncepce klubu je inspirována moderními pedagogickými směry, které zdůrazňují individuální a tvořivý přístup k výchově a dokážou tak lépe reagovat na potřeby a odlišnosti dětí z různého sociálního a etnického prostředí. Důležitou součástí projektu je spolupráce s rodinami, chybět nebude ani terénní práce, sociální a výchovné poradenství," dodala Cupáková.

Projekt je založen na komunitním principu s důrazem na zapojení rodin. Snahou je poskytovat dostatečný prostor pro iniciativu rodičů a motivovat je ke spolupráci, součástí programu jsou společná setkání, slavnosti a další akce. Část pracovního týmu projektu se bude věnovat terénní práci, chybět nebude sociální a výchovné poradenství.

"Pro začátek si přejeme, aby se nám podařilo vytvořit prostředí příznivé pro rozvoj dětské osobnosti ke svobodě a odpovědnosti, kde individuální odlišnosti nejsou nedostatkem ale výhodou. Do budoucna bychom rádi viděli své malé „absolventy“ vybavené na cestu životem, jak potřebnými znalostmi a dovednostmi, tak posilující zkušeností laskavého přijetí," uvedla na závěr vedoucí klubu Věra Cupáková.

Přečteno: 783x
 

Kam dál:

Štítky:  

Děti, Krásná Lípa, RumburkHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo