romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Spolek Lampa, jehož šéf šíří nenávist proti uprchlíkům a muslimům, bude i nadále spolupracovat s Agenturou

25.7.2016 11:53
Národní Listy, které společně s Blokem proti Islámu vydávalo hnutí Úsvit, představují členy Bloku proti Islámu v Mimoni. Na fotkách jsou jako členové prezentováni i Jiří Hanzl (zřejmě omylem přejmenovaný na Aleše) a Romana Hanzlová ze spolku Lampa.
Národní Listy, které společně s Blokem proti Islámu vydávalo hnutí Úsvit, představují členy Bloku proti Islámu v Mimoni. Na fotkách jsou jako členové prezentováni i Jiří Hanzl (zřejmě omylem přejmenovaný na Aleše) a Romana Hanzlová ze spolku Lampa.

"Romský" spolek Lampa zůstává i nadále členem lokálního partnerství Ralsko, které založila Agentura pro sociální začleňování (ASZ). Členové o setrvání spolku rozhodovali v reakci na informace serveru Romea.cz, že šéf spolku Jiří Hanzl podporuje nenávistné uskupení Blok proti Islámu a útočí na iniciativu Hate Free Culture.

"Lokální partnerství Ralsko, které se sešlo dne 8. června 2016, na svém jednání mj. řešilo situaci ohledně spolku Lampa. Setkání lokálního partnerství se účastnil i Jiří Hanzl, který je předsedou spolku. Po obsáhlé diskuzi týkající se kontroverzních výroků pana Hanzla, Lampa zůstává i nadále členem lokálního partnerství," uvedl pro server Romea.cz Radek Jiránek, ředitel ASZ.

"Vyloučení spolku nikdo z přítomných nenavrhl, přestože se vůči těmto výrokům někteří členové ostře vymezili. Stejně tak se proti nim i nadále vymezuje Agentura pro sociální začleňování, která svou práci staví na podpoře prointegračních politik na místní úrovni, v jejichž jádru by měl být respekt vůči národnostním, etnickým, sexuálním, náboženským a dalším menšinám," dodal pro Romea.cz Jiránek.

Práce v lokálním partnerství se účastní zástupci samosprávy, státní správy, škol, neziskového sektoru a další aktéři, kteří mohou ovlivnit situaci sociálně vyloučených či sociálním vyloučením ohrožených osob v daném místě.

Členové lokálního partnerství Ralsko o další spolupráci s Lampou jednali na základě zjištění, že Národní listy zveřejnily fotku manželů, kteří vedou spolek, s popiskem: "Aleš Hanzl s manželkou, BPI v Mimoni. Další členy BPI představíme v příštím čísle v druhé polovině května."

Jiří Hanzl (Pozn. autora: v Národních listech přejmenován na Aleše) na svém facebookovém profilu šíří nenávist proti uprchlíkům, muslimům a islámu. Útočí také na Evropskou unii nebo na ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, pod kterým ASZ pracuje. Terčem jeho útoků se stala také iniciativu Hate Free Culture, která je jedním z mediálních nástrojů Agentury pro sociální začleňování proti šíření nenávisti, předsudků a stereotypů.

Hanzl na svém profilu zveřejňuje také protimuslimské hoaxy. Nedávno server Romea.cz například informoval, jak se prostřednictvím Jiřího Hanzla mezi Romy rozšířil dávno vyvrácený hoax o údajné svatbě 450 holčiček s dospělými muži. Tato zpráva se začala šířit už v roce 2009 a má dokazovat údajnou pedofilii muslimů.

Potom co v květnu server Romea.cz zveřejnil článek Saši Uhlové o možném spojení Hanzla s nenávistným uskupením Blok proti Islámu, začal předseda "romského" spolku nevybíravě útočit na Romea.cz i na autorku článku. "Saša Uhlová - levicová novinářka posedlá šířením nenávisti a lživých článků a která je ochotná za peníze napsat cokoliv. Externí novinářka totalitního serveru Romea.cz, který nemá s demokratickými hodnotami nic společného a který jenom zneužívá Romy k šíření levicového extrémismu," napsal Jiří Hanzl, šéf "romského" spolku Lampa, například v červnu 2016.

Přečteno: 1590x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Islám, Nenávist, Facebook, Jiří Hanzl, LampaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo