romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Spolek Lampa, jehož šéf šíří nenávist proti uprchlíkům a muslimům, bude i nadále spolupracovat s Agenturou

25.7.2016 11:53
Národní Listy, které společně s Blokem proti Islámu vydávalo hnutí Úsvit, představují členy Bloku proti Islámu v Mimoni. Na fotkách jsou jako členové prezentováni i Jiří Hanzl (zřejmě omylem přejmenovaný na Aleše) a Romana Hanzlová ze spolku Lampa.
Národní Listy, které společně s Blokem proti Islámu vydávalo hnutí Úsvit, představují členy Bloku proti Islámu v Mimoni. Na fotkách jsou jako členové prezentováni i Jiří Hanzl (zřejmě omylem přejmenovaný na Aleše) a Romana Hanzlová ze spolku Lampa.

"Romský" spolek Lampa zůstává i nadále členem lokálního partnerství Ralsko, které založila Agentura pro sociální začleňování (ASZ). Členové o setrvání spolku rozhodovali v reakci na informace serveru Romea.cz, že šéf spolku Jiří Hanzl podporuje nenávistné uskupení Blok proti Islámu a útočí na iniciativu Hate Free Culture.

"Lokální partnerství Ralsko, které se sešlo dne 8. června 2016, na svém jednání mj. řešilo situaci ohledně spolku Lampa. Setkání lokálního partnerství se účastnil i Jiří Hanzl, který je předsedou spolku. Po obsáhlé diskuzi týkající se kontroverzních výroků pana Hanzla, Lampa zůstává i nadále členem lokálního partnerství," uvedl pro server Romea.cz Radek Jiránek, ředitel ASZ.

"Vyloučení spolku nikdo z přítomných nenavrhl, přestože se vůči těmto výrokům někteří členové ostře vymezili. Stejně tak se proti nim i nadále vymezuje Agentura pro sociální začleňování, která svou práci staví na podpoře prointegračních politik na místní úrovni, v jejichž jádru by měl být respekt vůči národnostním, etnickým, sexuálním, náboženským a dalším menšinám," dodal pro Romea.cz Jiránek.

Práce v lokálním partnerství se účastní zástupci samosprávy, státní správy, škol, neziskového sektoru a další aktéři, kteří mohou ovlivnit situaci sociálně vyloučených či sociálním vyloučením ohrožených osob v daném místě.

Členové lokálního partnerství Ralsko o další spolupráci s Lampou jednali na základě zjištění, že Národní listy zveřejnily fotku manželů, kteří vedou spolek, s popiskem: "Aleš Hanzl s manželkou, BPI v Mimoni. Další členy BPI představíme v příštím čísle v druhé polovině května."

Jiří Hanzl (Pozn. autora: v Národních listech přejmenován na Aleše) na svém facebookovém profilu šíří nenávist proti uprchlíkům, muslimům a islámu. Útočí také na Evropskou unii nebo na ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, pod kterým ASZ pracuje. Terčem jeho útoků se stala také iniciativu Hate Free Culture, která je jedním z mediálních nástrojů Agentury pro sociální začleňování proti šíření nenávisti, předsudků a stereotypů.

Hanzl na svém profilu zveřejňuje také protimuslimské hoaxy. Nedávno server Romea.cz například informoval, jak se prostřednictvím Jiřího Hanzla mezi Romy rozšířil dávno vyvrácený hoax o údajné svatbě 450 holčiček s dospělými muži. Tato zpráva se začala šířit už v roce 2009 a má dokazovat údajnou pedofilii muslimů.

Potom co v květnu server Romea.cz zveřejnil článek Saši Uhlové o možném spojení Hanzla s nenávistným uskupením Blok proti Islámu, začal předseda "romského" spolku nevybíravě útočit na Romea.cz i na autorku článku. "Saša Uhlová - levicová novinářka posedlá šířením nenávisti a lživých článků a která je ochotná za peníze napsat cokoliv. Externí novinářka totalitního serveru Romea.cz, který nemá s demokratickými hodnotami nic společného a který jenom zneužívá Romy k šíření levicového extrémismu," napsal Jiří Hanzl, šéf "romského" spolku Lampa, například v červnu 2016.

Přečteno: 1562x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Islám, Nenávist, Facebook, Jiří Hanzl, LampaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo