romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SRP: Na změnách zákonů, které předkládá poslanec Otto Chaloupka jsme se nepodíleli, jsou nesmyslné

Plzeň, 23.7.2013 21:55, (ROMEA)
Logo Strany rovných příležitostí
Logo Strany rovných příležitostí

Strana rovných příležitostí (SRP) ve vyjádření zaslaném serveru Romea.cz odmítá tvrzení poslance Otto Chaloupky, že se společně s ním podílela na vzniku změn zákonů o sociálních dávkách, které poslanec nedávno zveřejnil. Chaloupka tvrdil, že při vzniku těchto změn byla velkým přínosem i odborná konzultace s představiteli Strany rovných příležitostí. "Naše neoficiální setkání s panem poslancem bylo vedeno zájmem dozvědět se více o struktuře jim navrhovaných zákonů a případně je korigovat. Zdůrazňujeme, že na předložených zákonech pana poslance se SRP žádným způsobem nepodílela," uvádí se v prohlášení Strany rovných příležitostí, které server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Vyjádření předsednictva strany SRP - dialog je základem smíru

Politické jednání jsou legitimním demokratickým způsobem vedoucím k dosažení určitého cíle (v zájmu určité skupiny), vyjednáváním a často kompromisní dohodou, vytvářející politická rozhodnutí ovlivňující společnost.

Politik je povinen prosazovat program strany a využít veškerých dostupných prostředků k jeho prosazení. Proto je povinen vést politické rozhovory zejména s členy takových poltických stran, kteří z vůle voličů představují zákonodárnou moc, mají zastoupení v poslanecké sněmovně a senátu, nebo přímo ovlivňují chod společnosti tvorbou zákonů, ovlivňující život každého občana, tedy i Roma. Je proto pochopitelné, že v zájmu prosazování svého politického programu musí SRP vést dialog se všemi politickými uskupeními, které získaly voličský mandát k vytváření zákonů.

SRP je politická strana zaměřená na ochranu sociálně slabých vrstev občanů a proto je pochopitelné, že SRP zajímají názory a návrhy poslanců zaměřujících se na sociální politiku státu zejména těch, propagujících antisociální zákony. Jedním z těchto poslanců je poslanec Otto Chaloupka, člen strany Věcí veřejné, o kterém se veřejně ví, že usiluje o zpřísnění sociální politiky státu, vinou které by se více občanů dostalo pod hranici chudoby.

Naše neoficiální setkání s panem poslancem bylo vedeno zájmem dozvědět se více o struktuře jim navrhovaných zákonů a případně je korigovat. Zdůrazňujeme, že na předložených zákonech pana poslance se SRP žádným způsobem nepodílela. Naopak návrhy jsme v dosti emotivním rozhovoru hodnotili jako nesmyslné, které by zavedením do praxe zvedli vlnu nežádoucích patologických jevů s kontraproduktivním důsledkem, jak v oblasti mezilidských vztahů, tak v oblasti ekonomiky, a tudíž se SRP s těmito návrhy v jejich zveřejněné podobě nikterak neztotožňuje.

Co se týče bodu zařazování dětí do tříd pro žáky s lehkou mentální dysfunkcí, má ve svém programu strana SRP podobný návrh řešení, ten obsahuje opatření, které podstatným způsobem zamezí neúměrnému umísťování zdravých dětí do Zvláštních škol. Je to opatření, kdy odborné pracoviště pod tvrdou sankcí nemůže u dětí přezkoumatelně posuzovat nic jiného, než jeho skutečný zdravotní stav. Toto opatření v žádném případě nevylučuje ani jednu zúčastněných stran (rodiče, ředitel, učitel) v rozhodování o zařazení dítěte. Podmínkou ale je odborný přezkoumatelný posudek o skutečném zdravotním stavu dítěte, které zamezuje zneužití. Opatření je v souladu s doporučeními Světové banky, zohledňující i ekonomickou stránku problematiky.

Zakořeněných problémů se nezbavíme zavedenou praxí. Je potřeba přijít s novými neotřelými myšlenkami. Jinak se z místa nepohneme. Nebojme se jít třeba i proti proudu.

V Plzni 23. 07. 2013

Předsednictvo strany SRP

Přečteno: 1819x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Strana rovných příležitostí, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo