romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Stanislav Křeček zaútočil na členy "romské rady", navíc tvrdí, že Romové jsou jako menšina neaktivní a mluví za ně kde kdo

21.2.2020 16:20
Stanislav Křeček a Zuzana Tvarůžková 20. 2. 2020 v Interview ČT24 (Repro FOTO: Česká televize)
Stanislav Křeček a Zuzana Tvarůžková 20. 2. 2020 v Interview ČT24 (Repro FOTO: Česká televize)

"Všichni posluchači vědí, kdo jsou menšiny, které se domáhají jiného zacházení než ostatní," řekl v rozhovoru pro ČT24 Stanislav Křeček, nově zvolený ombudsman a v další části rozhovoru s redaktorkou České televize Zuzanou Tvarůžkovou označil Romy, jako ty, kteří jsou neaktivní a za jejich práva mluví kde kdo. Křeček kritizoval i občanské členy Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, které prý vůbec nezná a jsou prý neaktivní.

Jeho zvolení na post veřejného ochránce práv vzbudilo značný rozruch. Na jedné straně jsou příznivci, kteří souhlasí s jeho zvolením a na druhé straně jsou odpůrci, kteří demonstrují, vyjadřují nesouhlas v médiích, nebo dokonce vlastním tělem brání nástupu do funkce.

"Romové jsou bohužel neaktivní menšina. Mně vadí to, že oni nehlásají svoje práva a za jejich práva mluví kdekdo. Neznáme žádné představitele Romů, kteří by se organizovali, kteří by říkali, jaké má být soužití s většinovou společností, za jakých podmínek budeme odstraňovat vyloučené lokality," reagoval Křeček na dotaz moderátorky, která se ptala, jestli do té skupiny aktivních menšin spadají i Romové.

VIDEO

Během další odpovědi zopakoval, že nezná členy "romské rady" a nikdy se s nimi během své "pomoci Romům" nesetkal. Podobné výroky řekl i v rozhovoru pro Blesk.cz, kdy reagoval na článek Alice Herákové na serveru Deník referendum.

"Zastupoval jsem mnohem více Romů, než ta paní v životě viděla, takže určitě nic neodmítám. Doporučoval bych jí, aby si přečetla všechny mé články, kterých jsou desítky. Navíc mě rada vyzvala, abych se s nimi sešel. Velice rád tak učiním a předpokládám, že si vyjasníme některá nedorozumění, která vznikají v mediálním prostoru.

Během rozhovoru pro ČT24 nový ombudsman také komentoval například sňatky homosexuálních párů, nebo nošení musilmských šátků na školách.

Přečteno: 2676x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ombudsman, Politika, Česká televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo