romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stanislav Křeček zaútočil na členy "romské rady", navíc tvrdí, že Romové jsou jako menšina neaktivní a mluví za ně kde kdo

21.2.2020 16:20
Stanislav Křeček a Zuzana Tvarůžková 20. 2. 2020 v Interview ČT24 (Repro FOTO: Česká televize)
Stanislav Křeček a Zuzana Tvarůžková 20. 2. 2020 v Interview ČT24 (Repro FOTO: Česká televize)

"Všichni posluchači vědí, kdo jsou menšiny, které se domáhají jiného zacházení než ostatní," řekl v rozhovoru pro ČT24 Stanislav Křeček, nově zvolený ombudsman a v další části rozhovoru s redaktorkou České televize Zuzanou Tvarůžkovou označil Romy, jako ty, kteří jsou neaktivní a za jejich práva mluví kde kdo. Křeček kritizoval i občanské členy Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, které prý vůbec nezná a jsou prý neaktivní.

Jeho zvolení na post veřejného ochránce práv vzbudilo značný rozruch. Na jedné straně jsou příznivci, kteří souhlasí s jeho zvolením a na druhé straně jsou odpůrci, kteří demonstrují, vyjadřují nesouhlas v médiích, nebo dokonce vlastním tělem brání nástupu do funkce.

"Romové jsou bohužel neaktivní menšina. Mně vadí to, že oni nehlásají svoje práva a za jejich práva mluví kdekdo. Neznáme žádné představitele Romů, kteří by se organizovali, kteří by říkali, jaké má být soužití s většinovou společností, za jakých podmínek budeme odstraňovat vyloučené lokality," reagoval Křeček na dotaz moderátorky, která se ptala, jestli do té skupiny aktivních menšin spadají i Romové.

VIDEO

Během další odpovědi zopakoval, že nezná členy "romské rady" a nikdy se s nimi během své "pomoci Romům" nesetkal. Podobné výroky řekl i v rozhovoru pro Blesk.cz, kdy reagoval na článek Alice Herákové na serveru Deník referendum.

"Zastupoval jsem mnohem více Romů, než ta paní v životě viděla, takže určitě nic neodmítám. Doporučoval bych jí, aby si přečetla všechny mé články, kterých jsou desítky. Navíc mě rada vyzvala, abych se s nimi sešel. Velice rád tak učiním a předpokládám, že si vyjasníme některá nedorozumění, která vznikají v mediálním prostoru.

Během rozhovoru pro ČT24 nový ombudsman také komentoval například sňatky homosexuálních párů, nebo nošení musilmských šátků na školách.

Přečteno: 2506x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ombudsman, Politika, Česká televizeHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo