romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Stanovisko Sokola Brno I k protiromským útokům: Odmítáme projevy xenofobie, rasové, národností a náboženské nesnášenlivosti

Brno, 16.7.2013 16:04, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Sokol Brno I vydal prohlášení, v němž projevuje solidaritu se všemi Romy, kteří se stali a stávají terčem rasově motivovaných útoků.Prohlášení přinášíme v plném znění.

Stanovisko Sokola Brno I k protiromským útokům

Sokol Brno I, jakožto největší jednota sdružená v České obci sokolské, tímto veřejně odmítá jakékoliv projevy xenofobie, rasové, národností a náboženské nesnášenlivosti v naší zemi. Naše prohlášení vychází v souvislosti s protiromskými útoky, které již třetí týden doprovázejí demonstrace v Českých Budějovicích. Po historických zkušenostech nelze přehlížet či banalizovat projevy zla a nenávisti, zaměřené na minoritní skupinu obyvatel, kterým většinová společnost dává svoji pasivitou nebo dokonce přímou účastí volný průběh.

V duchu sokolských ideálů bratrství a humanismu se jednoznačně vymezujeme vůči nacionalismu a šovinismu a odmítáme bezpráví a diskreditaci páchané na určité skupině obyvatel. Plně se tak hlásíme k heslu Tomáše Garrigue Masaryka: "Silný si vždy pomůže sám, ochrana slabého, toť úkol nové doby."

Vyzýváme tímto ostatní sokolské jednoty a Českou obec sokolskou, aby naše prohlášení podpořily a systematicky pracovaly na nápravě nastalé situace. Zároveň projevujeme solidaritu se všemi Romy, kteří se stali a stávají terčem rasově motivovaných útoků.

Michal Doležel,

místostarosta Sokola Brno I

Přečteno: 1308x
 

Kam dál:

Štítky:  

Soužití, Romové, Česká obec sokolskáHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo