romea - logo
22. srpna 2019 (čtvrtek)
svátek má Bohuslav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Štefan Tišer už není předsedou SRP, nahradil ho Miroslav Kováč

Praha, 5.6.2014 21:24, (ROMEA)
Štefan Tišer (vlevo) a Miroslav Kováč (Koláž: Romea.cz)
Štefan Tišer (vlevo) a Miroslav Kováč (Koláž: Romea.cz)

Předseda Strany rovných příležitostí Štefan Tišer rezignoval po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu na svou funkci. Nový předsedou stran se stal jeho dosavadní poradce Miroslav Kováč.

"Dnes 5. června 2014 proběhl v Praze Celostátní sjezd strany Strana rovných příležitostí (SRP), na kterém byl do jejího čela zvolen Miroslav Kováč, někdejší poradce předsedy SRP," uvádí se v tiskové zprávě Strany rovných příležitostí.

"K výměně předsedy došlo poté, co bývalý předseda strany Štefan Tišer nabídl po neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu sjezdu svou funkci. Miroslav Kováč byl do vedení strany delegáty Celostátního sjezdu navržen a zvolen bez protikandidáta,"  píše se na závěr v tiskové zprávě, kterou má server Romea.cz k dispozici.

Strana rovných příležitostí vznikla v lednu 2012 s cílem "hájit nejen zájmy Romů, ale všech sociálně slabých vrstev". Strana chce hájit zájmy sociálně slabé obyvatele ČR a prosazovat jejich uplatnění v oblastech zaměstnanosti, bydlení, vzděláni, sociálních služeb nebo rovného přístupu ke zdravotní péči. Hlavním cílem Strany rovných příležitostí je podle je usilovat o trvalý ekonomický růst země, zvyšování životní úrovně, zdraví a bezpečí každého občana tak, aby dostal každý příležitost podílet se na hospodářském vývoji země.

Přečteno: 1474x
 

Kam dál:

Štítky:  

Strana rovných příležitostí, rezignace, Volby, volby do Evropského parlamentuHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo