romea - logo
25. května 2019 (sobota)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Štefan Tišer už není předsedou SRP, nahradil ho Miroslav Kováč

Praha, 5.6.2014 21:24, (ROMEA)
Štefan Tišer (vlevo) a Miroslav Kováč (Koláž: Romea.cz)
Štefan Tišer (vlevo) a Miroslav Kováč (Koláž: Romea.cz)

Předseda Strany rovných příležitostí Štefan Tišer rezignoval po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu na svou funkci. Nový předsedou stran se stal jeho dosavadní poradce Miroslav Kováč.

"Dnes 5. června 2014 proběhl v Praze Celostátní sjezd strany Strana rovných příležitostí (SRP), na kterém byl do jejího čela zvolen Miroslav Kováč, někdejší poradce předsedy SRP," uvádí se v tiskové zprávě Strany rovných příležitostí.

"K výměně předsedy došlo poté, co bývalý předseda strany Štefan Tišer nabídl po neúspěchu ve volbách do Evropského parlamentu sjezdu svou funkci. Miroslav Kováč byl do vedení strany delegáty Celostátního sjezdu navržen a zvolen bez protikandidáta,"  píše se na závěr v tiskové zprávě, kterou má server Romea.cz k dispozici.

Strana rovných příležitostí vznikla v lednu 2012 s cílem "hájit nejen zájmy Romů, ale všech sociálně slabých vrstev". Strana chce hájit zájmy sociálně slabé obyvatele ČR a prosazovat jejich uplatnění v oblastech zaměstnanosti, bydlení, vzděláni, sociálních služeb nebo rovného přístupu ke zdravotní péči. Hlavním cílem Strany rovných příležitostí je podle je usilovat o trvalý ekonomický růst země, zvyšování životní úrovně, zdraví a bezpečí každého občana tak, aby dostal každý příležitost podílet se na hospodářském vývoji země.

Přečteno: 1473x
 

Kam dál:

Štítky:  

Strana rovných příležitostí, rezignace, Volby, volby do Evropského parlamentuHLAVNÍ ZPRÁVY

Miroslav Rusenko (vlevo) a Peter Pollák

videoRozhovor s romskými kandidáty do eurovoleb: Miroslav Rusenko (ČR), Peter Pollák (SK)

22.5.2019 18:35
Dalšími hosty Patrika Bangy v rozhovoru budou tentokrát dva kandidáti do Evropského parlamentu.
 celý článek

Josef Mlejnek jr. a Fedor Gál (FOTO: archiv Josefa Mlejnka, Pavol Frešo, Wikimedia Commons)

Vrtěti psem před volbami. Josef Mlejnek a Fedor Gál o předvolebních manipulacích

22.5.2019 16:48
Na to, jak se „tahá za drátky“ před volbami do Evropského parlamentu, jsme se zeptali politologa Josefa Mlejnka a sociologa Fedora Gála.
 celý článek

Předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera během Terezínské tryzny 19. 5. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

Kritika projevu Kubery v Terezíně sílí. Zneuctil jste památku obětí holokaustu, rezignujte na svou ústavní funkci, žádají potomci odbojáře

22.5.2019 12:32
Část senátorů z klubů STAN, KDU-ČSL a Senátor 21 se distancovala od výroku předsedy horní komory Jaroslava Kubery (ODS), že totalita může být zahalena do prosazování politické korektnosti nebo multikulturalismu. Senátoři, mezi nimiž jsou Kuberův vyzyvatel v boji o křeslo šéfa Senátu Václav Hampl nebo bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer, tato slova pronesená při nedělním pietním aktu v Terezíně označili za neuctivá, nemístná a nedůstojná. Kubera na dotaz ČTK uvedl, že nikoho nechtěl urazit, že chtěl varovat před nesnášenlivostí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo