romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Střední škola v Chanově má za sebou první rok, po prázdninách otevře nový obor

Mostecko, 1.7.2015 11:23
Žáci střední školy první den ve škole (Zdroj: ceskatelevize.cz)
Žáci střední školy první den ve škole (Zdroj: ceskatelevize.cz)

Pobočka mostecké Střední školy technické v centru sídliště Chanov má za sebou první úspěšný rok existence. První ročník oboru Operátor skladování dokončilo deset z původních jedenácti studentů a studentek. Za předchozí dekádu přitom podle dostupných údajů vystudovalo střední školu celkem pouze jedenáct dětí z Chanova. "Je to skvělý výsledek, deset vysvědčení hovoří, myslím, za vše," uvedl pro server Romea.cz k dosavadnímu průběhu experimentu ředitel mosteckého Domu romské kultury, o.p.s., Martin Nebesář.  

Po prázdninách navíc čeká na chanovské žáky základních škol možnost dalšího vyučení, tentokrát v novém oboru Zahradnických prací. Šanci mají i neromské děti z okolí a oproti oboru prvnímu nejen žáci devátých tříd, ale také osmáci. "Výuka bude i nadále probíhat v Chanově, novinkou je plán na zbudování skleníku přímo v atriu Polyfunkčního centra," přibližuje chystané změny Nebesář.  Kapacita nového oboru je stejně jako u toho předchozího limitována počtem dvanácti žáků na jednoho mistra. Nábor dosud probíhá, jeho uzávěrka je s koncem prázdnin, již v tuto chvíli se však sešlo 12 přihlášek.  

Cílem experimentu je zvýšit vzdělanost v sociálně vyloučeném Chanově, snížit nezaměstnanost u mladistvých a omezit závislost nové generace na finanční pomoci státu. Obory jsou tříleté, s výučním listem.

Přečteno: 1742x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, škola, Domácí, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo