romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Střední škola v Chanově má za sebou první rok, po prázdninách otevře nový obor

Mostecko, 1.7.2015 11:23
Žáci střední školy první den ve škole (Zdroj: ceskatelevize.cz)
Žáci střední školy první den ve škole (Zdroj: ceskatelevize.cz)

Pobočka mostecké Střední školy technické v centru sídliště Chanov má za sebou první úspěšný rok existence. První ročník oboru Operátor skladování dokončilo deset z původních jedenácti studentů a studentek. Za předchozí dekádu přitom podle dostupných údajů vystudovalo střední školu celkem pouze jedenáct dětí z Chanova. "Je to skvělý výsledek, deset vysvědčení hovoří, myslím, za vše," uvedl pro server Romea.cz k dosavadnímu průběhu experimentu ředitel mosteckého Domu romské kultury, o.p.s., Martin Nebesář.  

Po prázdninách navíc čeká na chanovské žáky základních škol možnost dalšího vyučení, tentokrát v novém oboru Zahradnických prací. Šanci mají i neromské děti z okolí a oproti oboru prvnímu nejen žáci devátých tříd, ale také osmáci. "Výuka bude i nadále probíhat v Chanově, novinkou je plán na zbudování skleníku přímo v atriu Polyfunkčního centra," přibližuje chystané změny Nebesář.  Kapacita nového oboru je stejně jako u toho předchozího limitována počtem dvanácti žáků na jednoho mistra. Nábor dosud probíhá, jeho uzávěrka je s koncem prázdnin, již v tuto chvíli se však sešlo 12 přihlášek.  

Cílem experimentu je zvýšit vzdělanost v sociálně vyloučeném Chanově, snížit nezaměstnanost u mladistvých a omezit závislost nové generace na finanční pomoci státu. Obory jsou tříleté, s výučním listem.

Přečteno: 1727x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Chanov, škola, Domácí, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo