romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Středočeský kraj má po pěti letech opět koncepci prevence kriminality

Praha, 29.1.2014 11:52, (ROMEA)
Hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák na zasedání se skupinou prevence kriminality (Zdroj: kr-stredocesky.cz
Hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák na zasedání se skupinou prevence kriminality (Zdroj: kr-stredocesky.cz

Rada Středočeského kraje schválila na svém jednání v pondělí 27. ledna Koncepci prevence kriminality Středočeského kraje na období 2014 – 2016. Radní uložili hejtmanovi Josefu Řihákovi předložit dokument Zastupitelstvu Středočeského kraje ke schválení. Kraj žádný strategický dokument, který by určoval politiku v oblasti prevence kriminality, neměl od roku 2008. Píše server Středočeského kraje www.kr-stredocesky.cz.

„Cílem koncepce prevence kriminality je určit si dlouhodobé i aktuální úkoly pro boj s kriminalitou na území našeho kraje. Schválení radními a následně i zastupiteli kraje je nezbytnou podmínkou pro případné čerpání účelové dotace v rámci Programu prevence kriminality na rok 2014 vyhlášeného Ministerstvem vnitra ČR. Očekávám, že se nám podaří získat peníze na projekty, které pomohou preventivně působit v oblastech, ve kterých nám hrozí největší riziko růstu kriminality,“ řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Pro vypracování koncepce radní vytvořili v roce 2013 Pracovní skupinu prevence kriminality jako poradní orgán hejtmana Josefa Řiháka. Pod vedením předsedy Milana Fáry stanovila na základě analýz hlavní priority v této oblasti, na které se kraj zaměří v příštích třech letech.

„Naše aktivity bude nutné zaměřit na konkrétní systémová a funkční opatření ke snížení trestné činnosti a zvýšení pocitu bezpeční občanů na území kraje. Jsem rád, že nám vyšlo vstříc i velení Policie ČR a zvýšilo počet policistů, kteří budou sloužit v kraji. Střední Čechy jsou nárazníkovou zónou Prahy a v řadě míst se zvyšuje kriminalita. Jsme si toho vědomi a systematickým úsilím v oblasti prevence chceme tento trend zastavit,“ doplnil hejtman.

voj, server www.kr-stredocesky.cz
Přečteno: 428x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, Středočeský kraj, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo