romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti Anglického gymnázia pořádají koncert na podporu romského studenta

14.2.2017 13:09
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Studenti Anglického gymnázia The English College in Prague pořádají ve spolupráci s Národní galerií 22. února v pražském Anežském klášteře další benefiční akci Koncert pro stipendia V. Havla. Tato benefice má za cíl pomoci zajistit prostředky na studium dalšího romského studenta nebo studentky na této prestižní střední škole.

„Studujeme na škole, kde nezáleží na barvě pleti, přízvuku, národnosti, sexuální orientaci nebo náboženství. Vážíme si toho, a proto bychom společně chtěli umožnit studium na naší škole dalšímu romskému žákovi či žákyni,“ píší v pozvánce na tuto událost studenti.

Na koncertě vystoupí například Vojta Lavička se svou skupinou. Vstupné činí 150 Kč a výtěžek půjde do sbírky Stipendia Václava Havla.

Cílem letošního ročníku je získat potřebnou částku pro studium jednoho žáka ze sociálně slabších rodin, celkem tedy 2 miliony korun, což je částka nezbytná na studium na této škole pro jednoho studenta.

Na gymnáziu nyní díky Stipendiím Václava Havla studuje Marek Horváth, první romský student, který na této škole díky této iniciativě studuje. Hned v prvním ročníku přišel s myšlenkou pokračovat ve finanční sbírce a uspořádat benefinční koncert na podporu dalšího romského studenta. "Když dostal jeden Rom tuto možnost, měl by ji dostat i další, je to prostě moje povinnost," řekl loni pro vysílání pořadu O Roma Vakeren.

"Impulzem pro zřízení stipendií Václava Havla byla iniciativa studentek, které maturovaly před několika lety a uspořádali velkou aukci na Britském velvyslanectví s cílem vydělat prostředky pro studenta, který si studium na takové škole z finančních důvodů nemůže dovolit," vysvětluje vznik této iniciativy zástupkyně ředitele školy Alena Švejdová. "Studentky začaly cestu, kterou posvětil i Václav Havel, který se stal naším patronem."

Škola tak pomáhá studentům nejen se rozvíjet, ale také je motivuje pomáhat potřebným.

The English College in Prague - Anglické gymnázium je výběrové šestileté česko-britské gymnázium nabízející od roku 1994 britský typ vzdělání v anglickém jazyce. Studentky a studenti skládají mezinárodní zkoušky International General Certificate of Secondary Education (IGCSE) a International Baccalaureate (IB). Studenti, kteří absolvují maturitní zkoušku z českého jazyka, získávají také českou státní maturitu. Studenti pokračují ve studiu na vysokých školách ve Velké Británii, České republice a dalších zemích, včetně prestižních britských univerzit Oxford a Cambridge.

 

 

Přečteno: 3076x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Stipendia, benefiční koncert, Vzdělávání, student, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo