romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti otevřeli bezplatnou právní poradnu na sídlišti Chanov

Chanov, 24.7.2012 10:38, (ROMEA)
Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu, kteří se přihlásili do projektu (FOTO: http://www.ssdvs.cz)
Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu, kteří se přihlásili do projektu (FOTO: http://www.ssdvs.cz)

Studenti mostecké střední školy diplomacie a veřejné správy si otevřeli bezplatnou právní poradnu v základní škole na sídlišti Chanov. Poradna funguje dvě středy v měsíci, vždy od 14 do 16 h, a studenti klientům radí za přítomnosti svého profesora. Již potřetí budou studenti radit ve středu 25. 7.

Poradna je otevřena jak dětem, tak i dospělým. "Z nápadu těží obě strany, obyvatelům Chanova se dostane rad, studenti získají zkušenosti. S dětmi navíc pracují i v dalších oblastech, hrami se je pokoušejí naučit finanční gramotnosti," píše deník Právo.

"Kdo má nějaký problém v oblasti práva, ať neváhá a nebojí se přijít, vždy rádi nějakým způsobem každému pomůžeme," vzkazují na svých webových stránkách studenti případným klientům.

Studenti budou s obyvateli lokality pracovat do listopadu, pokud se nápad osvědčí, pak i déle. Na projekt finančně přispěl Mostecký magistrát.

Přečteno: 769x
 

Kam dál:

Štítky:  

ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo