romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Studenti otevřeli bezplatnou právní poradnu na sídlišti Chanov

Chanov, 24.7.2012 10:38, (ROMEA)
Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu, kteří se přihlásili do projektu (FOTO: http://www.ssdvs.cz)
Studenti Střední školy diplomacie a veřejné správy z Mostu, kteří se přihlásili do projektu (FOTO: http://www.ssdvs.cz)

Studenti mostecké střední školy diplomacie a veřejné správy si otevřeli bezplatnou právní poradnu v základní škole na sídlišti Chanov. Poradna funguje dvě středy v měsíci, vždy od 14 do 16 h, a studenti klientům radí za přítomnosti svého profesora. Již potřetí budou studenti radit ve středu 25. 7.

Poradna je otevřena jak dětem, tak i dospělým. "Z nápadu těží obě strany, obyvatelům Chanova se dostane rad, studenti získají zkušenosti. S dětmi navíc pracují i v dalších oblastech, hrami se je pokoušejí naučit finanční gramotnosti," píše deník Právo.

"Kdo má nějaký problém v oblasti práva, ať neváhá a nebojí se přijít, vždy rádi nějakým způsobem každému pomůžeme," vzkazují na svých webových stránkách studenti případným klientům.

Studenti budou s obyvateli lokality pracovat do listopadu, pokud se nápad osvědčí, pak i déle. Na projekt finančně přispěl Mostecký magistrát.

Přečteno: 762x
 

Kam dál:

Štítky:  

ChanovHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo