romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti v Praze převezmou prestižní ocenění vévody z Edinburghu

5.6.2017 10:43
Cena vévody z Edinburghu. (FOTO: DofE)
Cena vévody z Edinburghu. (FOTO: DofE)

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Tak zní program, který již 60 let funguje ve více než 140 státech a doposud přilákal přes osm milionů mladých lidí po celém světě. Program DofE, založený britskou královskou rodinou, přilákal v České republice doposud přes dva tisíce účastníků.

Program:

  • 11:00 - Příchod
  • 11:30 - Zahájení ceremonie – proslovy patronů, předávání bronzových a stříbrných ocenění, včetně proslovů účastníků nebo ukázek aktivit (kouzelník, video z expedice)
  • 12:45 - Závěr ceremonie, raut + Smybox

V prostorách Ministerstva kultury převezme v útreý 6. června na 60 studentů z celé ČR bronzové a stříbrné ocenění. Vévoda z Edinburghu skrze královský projekt DofE oceňuje mladé lidi za dlouhodobý rozvoj v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví a za zrealizování dobrodružné expedice. Mezi zapojenými centry jsou, kromě (mezinárodních) středních škol a gymnázií, také, mládežnické organizace či dětské domovy.

Stříbrné mezinárodní ocenění vévody z Edinburghu převezme i šestnáctiletý Michal Pham z dětského domova se školou Těrlicko. V rámci programu v oblasti dobrovolnictví pomáhal dětem s autismem či seniorům. „Dětem s autismem pomáháme, aby poznali i náš svět, když jsme spolu, učí se nové věci. Já nemám takové starosti jako oni a jsem rád, že pro někoho můžu něco udělat. Je to dobrý pocit“, říká stříbrný absolvent programu DofE, který stejně jako další účastníci převezme ocenění z rukou Anguse Stewarta, zástupce britské velvyslankyně Jan Thomspon. Ocenění předávají také patroni programu DofE Tania le Moigne, ředitelka Google ČR, Taťána Kovaříková, módní návrhářka či člen správní rady Michal Jelínek a Majitel OKIN GROUP, a.s..

Program DofE je celosvětově otevřen všem mladým lidem ve věku 14-24 let. „Chceme umožnit každému mladému člověku, bez ohledu na jeho sociální postavení či zázemí, rozvíjet jeho talent a pomoci mu překonat vlastní výzvy či splnit jeho sny. Program vede mladé lidi k zážitkům a rozvoji osobnosti, které jim pomohou v budoucím osobním i pracovním životě“, říká Tomáš Vokáč, ředitel Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v ČR.

TZ DofE
Přečteno: 893x
 

Kam dál:

Štítky:  

Ocenění, Vzdělávání, StudentiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo