romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti z USA natočili během stáže video na podporu rovného přístupu ke vzdělání

Praha, 4.8.2014 15:16, (ROMEA)
Američtí studenti prezentují výsledky své dobrovolnické stáže v českých neziskových organizacích (foto: Inclusio, o.p.s.)
Američtí studenti prezentují výsledky své dobrovolnické stáže v českých neziskových organizacích (foto: Inclusio, o.p.s.)

Ve čtvrtek 31.7. proběhla prezentace práce studentů z Lehigh v Americkém centru Ambasády USA v Praze. Studenti si v rámci stáže Kampaně pro sociální začleňování vybrali téma, které je hostující organizaci Inclusio blízké, otázku rovného přístupu ke vzdělávání v České republice.

Studenti vytvořili infografiku názorně popisující nepoměr počtu Romů v České republice a procento romských dětí zařazovaných do praktických škol. Infografika také upozorňuje na omezení životních příležitostí po absolvování vzdělávání s omezeným kurikulem. Infografiku doplňují a navazují na ni rozhovory, které studenti natáčeli při setkáních s Romy. Hovoří v nich o svých zkušenostech se vzděláváním v České republice a zachycují osobní náhled dotazovaných na průběh vzdělávání, příležitosti a možnosti, které jim vzdělání přineslo, překážky, které museli překonávat apod.

V úvodu krátkého studentského videa shrnuje situaci v České republice Mgr. Jarmila Balážová: "Protože si neseme, stejně jako další země, neustále přetrvávající tradici umísťování romských dětí do zvláštních škol, rostou nám další a další generace nekvalifikovaných lidí."

Celý klip můžete zhlédnout zde:

Od června do srpna tohoto roku se šest amerických studentů (Lehigh University - Pensylvánie) účastní stáže v České republice. Hostitelskou organizací je Inclusio o.p.s., nezisková společnost zaměřující se na podporu integrace a inkluzi menšin v ČR. Garantkou je profesorka klinické psychologie Christine Novak, s níž organizace dlouhodobě spolupracuje.

Projekt podporuje Informační centrum OSN v Praze a Americké centrum Praha, kde se také budou v následujících týdnech se studenty konat tematická setkání a workshopy.
Více o mezinárodních stážích Univerzity Lehigh je ZDE.
Více o Inclusio o.p.s. je ZDE nebo na jejích facebookových stránkách.

voj, Inclusio, o.p.s.
Přečteno: 583x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Soužití, USA, StážHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo