romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Taneční skupiny z celé Moravy se zúčastní taneční soutěže Terne čercheňa

20.9.2016 13:36
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Hranicích na Moravě se 15. října bude konat taneční soutěž Terne čercheňa. Soutěžit se bude ve dvou disciplínách a to v tradičních romských tancích a v moderním tanci. Porota bude složena z tanečních odborníků, ale i představitelů Romů například krajské koordinátorky pro národnostní menšiny a romské záležitosti Olomouckého kraje Renáty Köttnerové.

Soutěž organizuje od roku 2004 Robert Sutorý, jako zástupce Městského úřadu Hranice ve spolupráci s DDM Hranice. Každým rokem je o tuto akci čím dál větší zájem. V loňském roce se do soutěže přihlásilo 110 účastníku, letos se očekává ještě větší počet účastníků.

Taneční soubory se sjíždí z celé Moravy, zejména z Brna, Jihlavy, Přerova, Olomouce, Ostravy a Českého Těšína. Na prezentaci svého vystoupení má taneční skupina vyměřený stejný čas a stejné podmínky. Velká účast není jen ze strany účastníků, ale i diváků. V minulém roce se na soutěž Terne čercheňa přišlo podívat kolem 350 Romů.

Přečteno: 1376x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Talent, Tanec, Hranice na MoravěHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo