romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Taneční skupiny z celé Moravy se zúčastní taneční soutěže Terne čercheňa

20.9.2016 13:36
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Hranicích na Moravě se 15. října bude konat taneční soutěž Terne čercheňa. Soutěžit se bude ve dvou disciplínách a to v tradičních romských tancích a v moderním tanci. Porota bude složena z tanečních odborníků, ale i představitelů Romů například krajské koordinátorky pro národnostní menšiny a romské záležitosti Olomouckého kraje Renáty Köttnerové.

Soutěž organizuje od roku 2004 Robert Sutorý, jako zástupce Městského úřadu Hranice ve spolupráci s DDM Hranice. Každým rokem je o tuto akci čím dál větší zájem. V loňském roce se do soutěže přihlásilo 110 účastníku, letos se očekává ještě větší počet účastníků.

Taneční soubory se sjíždí z celé Moravy, zejména z Brna, Jihlavy, Přerova, Olomouce, Ostravy a Českého Těšína. Na prezentaci svého vystoupení má taneční skupina vyměřený stejný čas a stejné podmínky. Velká účast není jen ze strany účastníků, ale i diváků. V minulém roce se na soutěž Terne čercheňa přišlo podívat kolem 350 Romů.

Přečteno: 1515x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Talent, Tanec, Hranice na MoravěHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo