romea - logo
24. dubna 2019 (středa)
svátek má Jiří
Loading
rozšířené vyhledávaní

Taneční soutěž Terne čercheňa 2014 zná své vítěze

Hranice na Moravě, 27.11.2014 14:46, (ROMEA)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)

Domov dětí a mládeže Hranice již třináctým rokem pořádal taneční soutěž Terne čercheňa (Mladé hvězdy). Ta se uskutečnila v Sokolovně v Hranicích na Moravě v sobotu 15.listopadu. Program soutěže moderovali a zúčastněné příjemně bavili Robert Sutorý a Ivan Kandráč, kapelník skupiny Triangl band z Přerova.

Letos se do této každým rokem více oblíbené akce přihlásilo celkem 24 tanečních skupin a soutěžící přišli podpořit diváci nejen ze samotných Hranic, ale také z Přerova, Branek, Hodonína, Brna, Kopřivnice, Olomouce a Ostravy. Děti se během vystoupení velmi snažily, aby porotcům i divákům předvedly, co v nich je. Na vystoupeních tak byla patrná píle, kterou děti nacvičování tanečních čísel věnovaly.

V porotě letos zasedly Veronika Boxan z Brna, PhDr. Renáta Köttnerová, Mgr. Dagmar Nesvadbová z Hranic, Bc. Jana Kohoutová, Bc. Marcela Nosálová z Přerova a Veronika Kačo a soutěžilo se v kategoriích tradiční romský tanec a moderní tanec.

Kategorie: Tradiční romský tanec

1. místo­ Lačhe Jilorka (Romské komunitní centrum Lačo jilo ­ Dobré srdce) Přerov

2. místo­ Cikne Jilore (Vzájemné soužití, o.p.s.) Ostrava

3. místo­ Jagori (Amaro Fóro, o.p.s.) Olomouc

4. místo­ Slunečnice (Společně-Jekhetane, o.p.s.) Ostrava

Kategorie: Moderní tanec

1. místo­ Boys (NZDM, Společně Jekhetane o.p.s.) Ostrava Přívoz

2. místo­ Owen Style (Romské komunitní centrum Lačho jilo) Přerov

3. místo­ Livestrong (Romodrom) Prostějov

4. místo­ Safari klub (Branky)

Další soutěžící:

Bachtale Čhave (Ostrava), Dance Angels ( Branky), Luluďori ( Ostrava), Romane čhave (Brno), Šukar Čaje ( Kopřivnice), Karika (Olomouc), Free dancers ( Odry), Terne čaja (Hodonín), Bad girsl­ Cash ( Hranice), Cikne Jilore ( Ostrava), Liščina ( Ostrava), Livestrong ( Prostějov), Natalie ( Kopřivnice), Ternore ( Olomouc), Jackson (Kopřivnice), Marie Kačová ( Kopřivnice), Marisa ( Kopřivnice)

Veronika Kačo
Přečteno: 1149x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tanec, Soutěž, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

V noci z 18. na 19. dubna 2009 vhodili čtyři neonacisté Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš zápalné láhve do rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kde bydlela romská rodina. Při následném požáru byli zraněni tři lidé, mezi nimi tehdy dvouletá Natálka, které utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Neonacisty soud odsoudil k dvacetiletým resp. dvacetidvouletým trestům odnětí svobody. (Koláž: Romea.cz)

Žhářský útok ve Vítkově, k němuž došlo před deseti lety, potrestaly soudy vysokými tresty

16.4.2019 11:03
Před deseti lety, v noci z 18. na 19. dubna 2009, zaútočila zápalnými láhvemi skupinka sympatizantů extrémní pravice na dům číslo 58 ve Vítkově na Opavsku obývaný romskou rodinou. Následkem požáru byla vážně popálena tehdy dvouletá Natálka. Zranění utrpěla i její matka a otec.
 celý článek

Kumar Vishwanathan (FOTO: Daniela Kantorová)

Kumar Vishwanathan: Žhářský útok ve Vítkově odstartoval úpadek extremistů

16.4.2019 10:50

Žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově před deseti lety, při kterém tehdy dvouletá Natálka utrpěla rozsáhlé popáleniny, odstartoval postupný úpadek pravicového extremismu v regionu. Myslí si to ostravský aktivista Kumar Vishwanathan, který se dlouhodobě věnuje romské menšině. Podle něj tehdy společnost vyslala signál, že takové zločiny nestrpí. Za zapálení domu se spící rodinou poslal soud čtyři neonacisty do vězení na 20 až 22 let.

 celý článek

Jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Občanští členové "romské rady" vyzvali v souvislosti s posledními incidenty mezi Romy a Čechy premiéra Babiše a ministra Hamáčka k jednání

16.4.2019 9:00
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzvali premiéra a ministra vnitra k jednání v návaznosti na násilné incidenty mezi Romy a Čechy v Lipníku nad Bečvou a Dvorcích na Bruntálsku.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo