romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Taneční soutěž Terne čercheňa 2014 zná své vítěze

Hranice na Moravě, 27.11.2014 14:46, (ROMEA)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)

Domov dětí a mládeže Hranice již třináctým rokem pořádal taneční soutěž Terne čercheňa (Mladé hvězdy). Ta se uskutečnila v Sokolovně v Hranicích na Moravě v sobotu 15.listopadu. Program soutěže moderovali a zúčastněné příjemně bavili Robert Sutorý a Ivan Kandráč, kapelník skupiny Triangl band z Přerova.

Letos se do této každým rokem více oblíbené akce přihlásilo celkem 24 tanečních skupin a soutěžící přišli podpořit diváci nejen ze samotných Hranic, ale také z Přerova, Branek, Hodonína, Brna, Kopřivnice, Olomouce a Ostravy. Děti se během vystoupení velmi snažily, aby porotcům i divákům předvedly, co v nich je. Na vystoupeních tak byla patrná píle, kterou děti nacvičování tanečních čísel věnovaly.

V porotě letos zasedly Veronika Boxan z Brna, PhDr. Renáta Köttnerová, Mgr. Dagmar Nesvadbová z Hranic, Bc. Jana Kohoutová, Bc. Marcela Nosálová z Přerova a Veronika Kačo a soutěžilo se v kategoriích tradiční romský tanec a moderní tanec.

Kategorie: Tradiční romský tanec

1. místo­ Lačhe Jilorka (Romské komunitní centrum Lačo jilo ­ Dobré srdce) Přerov

2. místo­ Cikne Jilore (Vzájemné soužití, o.p.s.) Ostrava

3. místo­ Jagori (Amaro Fóro, o.p.s.) Olomouc

4. místo­ Slunečnice (Společně-Jekhetane, o.p.s.) Ostrava

Kategorie: Moderní tanec

1. místo­ Boys (NZDM, Společně Jekhetane o.p.s.) Ostrava Přívoz

2. místo­ Owen Style (Romské komunitní centrum Lačho jilo) Přerov

3. místo­ Livestrong (Romodrom) Prostějov

4. místo­ Safari klub (Branky)

Další soutěžící:

Bachtale Čhave (Ostrava), Dance Angels ( Branky), Luluďori ( Ostrava), Romane čhave (Brno), Šukar Čaje ( Kopřivnice), Karika (Olomouc), Free dancers ( Odry), Terne čaja (Hodonín), Bad girsl­ Cash ( Hranice), Cikne Jilore ( Ostrava), Liščina ( Ostrava), Livestrong ( Prostějov), Natalie ( Kopřivnice), Ternore ( Olomouc), Jackson (Kopřivnice), Marie Kačová ( Kopřivnice), Marisa ( Kopřivnice)

Veronika Kačo
Přečteno: 1144x

 

Kam dál:

Štítky:  

Tanec, Soutěž, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo