romea - logo
16. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Luboš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Taneční soutěž Terne čercheňa 2014 zná své vítěze

Hranice na Moravě, 27.11.2014 14:46, (ROMEA)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)
Dětská radost z úspěchu (foto: Veronika Kačo)

Domov dětí a mládeže Hranice již třináctým rokem pořádal taneční soutěž Terne čercheňa (Mladé hvězdy). Ta se uskutečnila v Sokolovně v Hranicích na Moravě v sobotu 15.listopadu. Program soutěže moderovali a zúčastněné příjemně bavili Robert Sutorý a Ivan Kandráč, kapelník skupiny Triangl band z Přerova.

Letos se do této každým rokem více oblíbené akce přihlásilo celkem 24 tanečních skupin a soutěžící přišli podpořit diváci nejen ze samotných Hranic, ale také z Přerova, Branek, Hodonína, Brna, Kopřivnice, Olomouce a Ostravy. Děti se během vystoupení velmi snažily, aby porotcům i divákům předvedly, co v nich je. Na vystoupeních tak byla patrná píle, kterou děti nacvičování tanečních čísel věnovaly.

V porotě letos zasedly Veronika Boxan z Brna, PhDr. Renáta Köttnerová, Mgr. Dagmar Nesvadbová z Hranic, Bc. Jana Kohoutová, Bc. Marcela Nosálová z Přerova a Veronika Kačo a soutěžilo se v kategoriích tradiční romský tanec a moderní tanec.

Kategorie: Tradiční romský tanec

1. místo­ Lačhe Jilorka (Romské komunitní centrum Lačo jilo ­ Dobré srdce) Přerov

2. místo­ Cikne Jilore (Vzájemné soužití, o.p.s.) Ostrava

3. místo­ Jagori (Amaro Fóro, o.p.s.) Olomouc

4. místo­ Slunečnice (Společně-Jekhetane, o.p.s.) Ostrava

Kategorie: Moderní tanec

1. místo­ Boys (NZDM, Společně Jekhetane o.p.s.) Ostrava Přívoz

2. místo­ Owen Style (Romské komunitní centrum Lačho jilo) Přerov

3. místo­ Livestrong (Romodrom) Prostějov

4. místo­ Safari klub (Branky)

Další soutěžící:

Bachtale Čhave (Ostrava), Dance Angels ( Branky), Luluďori ( Ostrava), Romane čhave (Brno), Šukar Čaje ( Kopřivnice), Karika (Olomouc), Free dancers ( Odry), Terne čaja (Hodonín), Bad girsl­ Cash ( Hranice), Cikne Jilore ( Ostrava), Liščina ( Ostrava), Livestrong ( Prostějov), Natalie ( Kopřivnice), Ternore ( Olomouc), Jackson (Kopřivnice), Marie Kačová ( Kopřivnice), Marisa ( Kopřivnice)

Veronika Kačo
Přečteno: 1200x
 

Kam dál:

Štítky:  

Tanec, Soutěž, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo