romea - logo
27. května 2022 (pátek)
svátek má Valdemar

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Terezka, Michael, Deniel, Martin a Alex před týdnem oslavili druhé narozeniny. Dnes se ukázali i novinářům

9.6.2015 19:27
První česká paterčátka i se svými rodiči (foto: Jitka Votavová)
První česká paterčátka i se svými rodiči (foto: Jitka Votavová)

Terezka, Michael, Deniel, Martin a Alex - první česká paterčata oslavila v úterý 2. června v rodinném kruhu své druhé narozeniny. Na dnešní odpoledne pozvali jejich rodiče Alexandra Kiňová a Antonín Kroščen na tiskovou konferenci do Rodinného centra Milovice i novináře. Nechyběl ani narozeninový dort pro všechny malé oslavence.

VIDEO

"Terezka je úplná princezna. Mezi samými bráchy to nebude mít jednoduché, ale já ji ochráním. A každé z dětí se už projevuje po svém, je to prostě nádhera," mluví o svých dětech jako správný táta Antonín Kroščen.

ČÍSLO ÚČTU

2900747774/2010
(Fio banka, a.s. pobočka Nymburk)

Osmičlenná rodina nyní žije s celkovým příjmem kolem 25.000 korun a uvítá jakoukoli materiální nebo finanční pomoc veřejnosti prostřednictvím sbírek Rodinného centra v Milovicích. Na stránkách milovického rodinného centra rodina zveřejnila seznam věcí, které aktuálně potřebují a které jim lidé mohou posílat. Jsou mezi nimi i potřeby pro staršího bratra Antonia, který po prázdninách půjde do první třídy.

Paterčata od malička milují pohádky a písničky a podle Antonína Kroščena by mohla díky svému talentu a 'afru' na hlavě následovat slavnou skupinu Jackson 5. "Mohli by být Kroščen five," vtipkuje otec paterčat.

Maminka dětí Alexandra během tiskové konference znovu poděkovala za veškerou pomoc a dary a neocenitelné jsou pro celou jejich rodinu i zkušenosti, které za poslední dva roky nasbírali. "Poznali jsme, jak zlí dokážou být někteří lidé, ale už je to za námi," říká s úlevou pan Kroščen.

První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze. Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut.

Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na celém světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.

Pro první česká paterčata byl od začátku dubna otevřen nový transparentní účet (číslo účtu 2900747774/2010, Fio banka, a.s., pobočka Nymburk) na který mohou lidé posílat své příspěvky. Účelem veřejné sbírky, kterou vyhlásil milovický spolek Maminky dětem, je financování potřeb paterčat až do jejich plnoletosti.

FOTOGALERIE

Přečteno: 5742x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Tisková konferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo