romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Terezka, Michael, Deniel, Martin a Alex před týdnem oslavili druhé narozeniny. Dnes se ukázali i novinářům

9.6.2015 19:27
První česká paterčátka i se svými rodiči (foto: Jitka Votavová)
První česká paterčátka i se svými rodiči (foto: Jitka Votavová)

Terezka, Michael, Deniel, Martin a Alex - první česká paterčata oslavila v úterý 2. června v rodinném kruhu své druhé narozeniny. Na dnešní odpoledne pozvali jejich rodiče Alexandra Kiňová a Antonín Kroščen na tiskovou konferenci do Rodinného centra Milovice i novináře. Nechyběl ani narozeninový dort pro všechny malé oslavence.

VIDEO

"Terezka je úplná princezna. Mezi samými bráchy to nebude mít jednoduché, ale já ji ochráním. A každé z dětí se už projevuje po svém, je to prostě nádhera," mluví o svých dětech jako správný táta Antonín Kroščen.

ČÍSLO ÚČTU

2900747774/2010
(Fio banka, a.s. pobočka Nymburk)

Osmičlenná rodina nyní žije s celkovým příjmem kolem 25.000 korun a uvítá jakoukoli materiální nebo finanční pomoc veřejnosti prostřednictvím sbírek Rodinného centra v Milovicích. Na stránkách milovického rodinného centra rodina zveřejnila seznam věcí, které aktuálně potřebují a které jim lidé mohou posílat. Jsou mezi nimi i potřeby pro staršího bratra Antonia, který po prázdninách půjde do první třídy.

Paterčata od malička milují pohádky a písničky a podle Antonína Kroščena by mohla díky svému talentu a 'afru' na hlavě následovat slavnou skupinu Jackson 5. "Mohli by být Kroščen five," vtipkuje otec paterčat.

Maminka dětí Alexandra během tiskové konference znovu poděkovala za veškerou pomoc a dary a neocenitelné jsou pro celou jejich rodinu i zkušenosti, které za poslední dva roky nasbírali. "Poznali jsme, jak zlí dokážou být někteří lidé, ale už je to za námi," říká s úlevou pan Kroščen.

První česká paterčata Tereza, Alex, Martin, Michael a Deniel se narodila císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze. Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut.

Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na celém světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.

Pro první česká paterčata byl od začátku dubna otevřen nový transparentní účet (číslo účtu 2900747774/2010, Fio banka, a.s., pobočka Nymburk) na který mohou lidé posílat své příspěvky. Účelem veřejné sbírky, kterou vyhlásil milovický spolek Maminky dětem, je financování potřeb paterčat až do jejich plnoletosti.

FOTOGALERIE

Přečteno: 5583x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Tisková konferenceHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo