romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Třebíč přijala romské asistenty prevence kriminality, v Jihlavě se osvědčili

14.10.2021 20:29
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Třebíč přijala dva romské asistenty prevence kriminality, budou pomáhat městským strážníkům. Přidají se zároveň do týmu ke dvěma asistentům prevence kriminality, kteří ve městě pracují pátým rokem. Rozšíření týmu o zástupce romské menšiny město dlouhodobě plánovalo. Stejné asistenty přes rok využívá krajská Jihlava a jejich pomoc se tam osvědčila. ČTK to řekli zástupci městských policií a třebíčské radnice.

Na rozšíření skupiny asistentů prevence kriminality Třebíč využila program úřadu práce, který přispívá na odměny asistentů. Podle místostarosty Miloše Hrůzy (ANO) trvalo dlouho, než se našli vhodní kandidáti. Nyní už oba prochází povinným školením, pokud se osvědčí, budou moci na stejné pozici pracovat dál.

"Já jsem ze začátku z toho (využívání romských asistentů prevence) nebyl moc nadšený, na zastupitelstvu jsem vystoupil, že většinou to v těch městech nefunguje, protože na kolegiu městských policií statutárních měst a hlavního města jsme tuto otázku probírali. Bylo to politické rozhodnutí, vybrali jsme čtyři, proškolili jsme je a musím podotknout, že jsem se u nich aspoň u nás v Jihlavě mýlil. Velmi pomohli zejména v domech, kde jsou problematické rodiny, protože se znají, mají k nim blíž. Skutečně nám pomohli," řekl ČTK ředitel jihlavských strážníků Jan Frenc.

"Asistenti budou pracovat samostatně. Jejich hlavní náplní práce je komunikace, upozornění, rada, pomoc, sdělení, jak se lidé mají nebo nemají chovat. Určitě nejsou oprávněni řešit nějaké protiprávní jednání," uvedla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.

Asistenti prevence kriminality, které Třebíč zaměstnává pátý rok, pomáhají především s bezdomovci, spolupracují také se sociálním odborem či úřadem práce při vyplácení sociálních dávek, když je u jednání problémový klient, řekla Šerková. U třebíčské městské policie nyní slouží 38 strážníků a do plného stavu chybí tři.

Přečteno: 1086x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, Třebíč, Jihlava, Kriminalita, asistent prevence kriminalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo