romea - logo
30. června 2022 (čtvrtek)
svátek má Šárka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tři dodávky s jídlem a oblečením pro ukrajinské uprchlíky naplnili Romové v Českých Budějovicích

28.2.2022 11:30
Romové organizují humanitární pomoc pro ukrajinské uprchlíky v Českých Budějovicích (Koláž: Romea.cz)
Romové organizují humanitární pomoc pro ukrajinské uprchlíky v Českých Budějovicích (Koláž: Romea.cz)

Tři dodávky s jídlem a oblečením pro děti a dospělé naplnili Romové v Českých Budějovicích jako pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny a podle informací zpravodajského serveru Romea.cz je odvážejí na slovensko-ukrajinskou hranici. Romové se výrazně zapojují do pomoci všem uprchlíkům z Ukrajiny, jak již server Romea.cz informoval, například proběhla sbírka v Chanově, v Chodově, na hranice vyrazili i mladí Romové z Krnova.

"Dnes kluci odjíždí na slovensko-ukrajinskou hranici předat věci a jídlo," napsal zpravodajskému serveru Romea.cz Ignác Mikel s tím, že pomoc organizuje Kalman Bugoš, Josef Mikel, Adam Markovič, Denisa Bledá a Jiří Markovič. Pomoc se vybírala kromě Českých Budějovicích i v Písku, Strakonicích a Českém Krumlově.

Všem občanům za spontánní pomoc, kterou v posledních dnech směřují k Ukrajině napadené ruskými vojsky, již poděkoval premiér Petr Fiala. Po mimořádném jednání vlády uvedl, že děkuje za aktivity určené lidem z Ukrajiny. Současně by chtěl, aby to lidé dělali prostřednictvím humanitárních organizací, v koordinaci tak, aby pomoc byla účinná a někde nevznikal chaos, uvedl. Fiala pak na Twitteru sdělil, že mluvil telefonicky s ukrajinským premiérem Denysem Šmyhalem o koordinaci pomoci.

Ve třicítce sbírek na pomoc Ukrajině na portálu Darujme.cz se k sobotě vybralo 100 milionů korun. ČTK to sdělila Hana Morávková z Nadace Via, která dárcovský portál provozuje. Lidé přes něj mohou přispět například do sbírek Charity ČR, organizací ADRA, Post Bellum nebo Člověk v tísni. Člověk v tísni na pomoc zemi, která od čtvrtka čelí ruskému útoku, podle webu k sobotnímu ránu celkově shromáždilo 175 milionů korun, a to včetně příspěvků od drobných dárců přes dárcovský portál.

Přečteno: 3062x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Rusko, pomoc, Romové, Válka, humanitární pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo