romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ukončili strážníci z Českých Budějovic romský pohřeb? Nesmysl, vše bylo v pořádku

23.4.2020 12:35
hřbitov Sv. Otýlie (FOTO:Jitka Erbenová, Wikimedia Commons)
hřbitov Sv. Otýlie (FOTO:Jitka Erbenová, Wikimedia Commons)

Středeční romský pohřeb na hřbitově Sv. Otýlie v Českých Budějovicích vyvolal velký rozruch. Na místo totiž dorazila hlídka městské policie, kterou přivolal zaměstnanec hřbitova. Podle iDNES.cz bylo porušeno nařízení, které povoluje maximálně 30 osob na smutečním obřadu. Žádné vládní nařízení vydané v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 však neomezuje počet lidí na pohřbu.

Podle iDNES.cz v současné době platí zákaz shromažďování, což platí i pro pohřby. Podle nařízení o nouzovém stavu je ale pohřeb jednou z mnoha výjimek, na které se nevztahuje zákaz shromažďování a v nařízení není ani definován maximální počet účastníků pohřbu.

Navíc městská policie pohřeb vůbec neukončila.

"Správa hřbitova nám oznámila, že se na místě sešlo více lidí najednou. Poslali jsme tedy hlídku, aby prověřila, zda na místě nedochází k protiprávnímu jednání v souladu s nařízením Vlády ČR o nouzovém stavu," řekla pro zpravodajský server Romea.cz Věra Školková,  mluvčí městské policie v Českých Budějovicích. 

"Hlídka na místě pouze oznámila přítomným, že podle nařízení Vlády je třeba dodržovat dvoumetrový odstup," dodala pro Romea.cz. David Štýfal, mluvčí městské policie v Českých Budějovicích pak doplnil, že všichni přítomní měli roušky a nedopustili se žádného protiprávního jednání.

Přečteno: 3163x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Policie, Hoax, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo