romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ukončili strážníci z Českých Budějovic romský pohřeb? Nesmysl, vše bylo v pořádku

23.4.2020 12:35
hřbitov Sv. Otýlie (FOTO:Jitka Erbenová, Wikimedia Commons)
hřbitov Sv. Otýlie (FOTO:Jitka Erbenová, Wikimedia Commons)

Středeční romský pohřeb na hřbitově Sv. Otýlie v Českých Budějovicích vyvolal velký rozruch. Na místo totiž dorazila hlídka městské policie, kterou přivolal zaměstnanec hřbitova. Podle iDNES.cz bylo porušeno nařízení, které povoluje maximálně 30 osob na smutečním obřadu. Žádné vládní nařízení vydané v souvislosti s pandemií onemocnění COVID-19 však neomezuje počet lidí na pohřbu.

Podle iDNES.cz v současné době platí zákaz shromažďování, což platí i pro pohřby. Podle nařízení o nouzovém stavu je ale pohřeb jednou z mnoha výjimek, na které se nevztahuje zákaz shromažďování a v nařízení není ani definován maximální počet účastníků pohřbu.

Navíc městská policie pohřeb vůbec neukončila.

"Správa hřbitova nám oznámila, že se na místě sešlo více lidí najednou. Poslali jsme tedy hlídku, aby prověřila, zda na místě nedochází k protiprávnímu jednání v souladu s nařízením Vlády ČR o nouzovém stavu," řekla pro zpravodajský server Romea.cz Věra Školková,  mluvčí městské policie v Českých Budějovicích. 

"Hlídka na místě pouze oznámila přítomným, že podle nařízení Vlády je třeba dodržovat dvoumetrový odstup," dodala pro Romea.cz. David Štýfal, mluvčí městské policie v Českých Budějovicích pak doplnil, že všichni přítomní měli roušky a nedopustili se žádného protiprávního jednání.

Přečteno: 2979x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Policie, Hoax, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo