romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Unikátní projekt Rodina odvedle 2021 je za dveřmi! Možná i za těmi vašimi!

1.11.2021 13:53
Rodina odvedle 2021 (Ilustrační FOTO: Slovo 21)
Rodina odvedle 2021 (Ilustrační FOTO: Slovo 21)

Poslední listopadovou neděli se uskuteční setkání třiceti českých rodin a rodin cizinců ze třetích zemí u prostřených stolů. To vše v rámci projektu neziskové organizace Slovo 21 Rodina odvedle.  

Autoři projektu si dali za cíl prostřednictvím neformálního setkání rodin odlišných kultur podpořit integraci cizinců žijících v České republice.

Jedna rodina se vždy ujme role hostitele a ve své domácnosti tak připraví jedno z 30 plánovaných setkání, které se uskuteční za přítomnosti asistenta. Rodiny jsou vždy párovány podle kritérií, jakými jsou věk, profese, zaměstnání, počet a věk dětí, zájmy, aby zúčastnění nalezli během oběda co nejvíce společných témat k rozhovoru a navázali vztahy, které budou úspěšně pokračovat i v budoucnu.

Zpočátku probíhá komunikace prostřednictvím krajských koordinátorů a následně asistentů setkání. Ti osobně kontaktují rodiny, podají jim informace o druhé rodině a průběhu setkání. U samotného setkání pak asistent v případě potřeby pomůže prolomit prvotní bariéry a případný stud.

Rodina odvedle patří mezi nejúspěšnější projekty podobného zaměření. Během sedmnácti let své existence během 838 setkání spolu ke společnému stolu zasedlo více jak 4 500 Čechů a cizinců. Projekt mimo jiné získal ocenění Social Marie za svoji originalitu a inovativní přístup integrace cizinců. Formát projektu převzalo dalších 7 evropských států, mimo jiné Portugalsko nebo Španělsko.  

Termín setkání, 28. listopadu může být posunut nebo se jednotlivé obědy můžou uskutečnit v odlišných dnech, to vše s ohledem na aktuální koronavirovou situaci.

Rodiny, které mají zájem se takového setkání zúčastnit, se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře ZDE.
Přečteno: 614x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovo 21, Cizinci, Soužití, Rodiny odvedleHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo