romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Univerzita Karlova i Koleje UK se distancovaly od e-mailu, podle kterého má být na koleji v pražské Troji kvůli uprchlíkům z Ukrajiny zvýšena bezpečnostní opatření

13.5.2022 18:56
Kolej UK - 17. listopadu v pražské Troji  (FOTO: www.mapy.cz)
Kolej UK - 17. listopadu v pražské Troji (FOTO: www.mapy.cz)

Univerzita Karlova (UK) a Koleje a menzy se distancovaly od informací, které kolují po sociálních sítích, že v souvislosti se stanovým městečkem pro romské uprchlíky z Ukrajiny v pražské Troji, přijala nedaleko umístěná Kolej UK - 17. listopadu zvýšená bezpečnostní opatření. Zpravodajskému serveru Romea.cz to sdělila ředitelka kolejí a menz UK Miluše Valdová s tím, že žádná zvýšená bezpečnostní opatření přijata nebyla.

"Vážení studenti, vzhledem k tomu, že se v blízkosti koleje staví stanové městečko pro romské uprchlíky, jsme nuceni přijmout výrazná bezpečnostní opatření. Kolej bude uzavřena a vstup bude pouze na ISIC nebo kolejenku přes vchod budovy A. Vstup bude hlídat bezpečnostní agentura. Všechna opatření připravujeme a budeme Vás informovat. Prosíme studenty, aby si zamykali pokoje ve dne i noci. Děkujeme za pochopení," koluje na sociálních sítích obrázek s textem, kde je zakryto jméno odesílatele i autorka textu.

"Informace, která je uvedena v příloze tohoto emailu není stanoviskem Univerzity Karlovy ani Kolejí a menz UK. Provoz kolejí a menzy v areálu Troja je bez komplikací, žádná neobvyklá bezpečnostní opatření jsme v souvislosti se stanovým městečkem nepřijali," napsala zpravodajskému serveru Romea.cz Miluše Valdová v odpovědi na zaslaný text.

"Vedení Kolejí a menz UK je v kontaktu s vedením UK.  Koleje UK jsou využívány od počátku válečného konfliktu a UK nabízí svou pomoc, např. na koleji Větrník bydlí aktuálně cca 400 uprchlíků z Ukrajiny," dodala ředitelka kolejí a menz UK Miluše Valdová.

Stanové městečko především pro romské uprchlíky z Ukrajiny vyrostlo v noci na čtvrtek v pražské Troji. Na místě je celkem deset stanů, které pojmou dohromady 150 lidí, jídelna, sprchy i záchody. Městečko stojí na stejném místě, kde magistrát v minulosti vybudoval stanové městečko pro lidi bez domova, kteří byli v karanténě kvůli covidu. Asi 300 metrů od stanového městečka se nacházejí Kolej UK - 17. listopadu.

Přečteno: 1068x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, Romové, Rasismus, UK, Xenofobie, UkrajinaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo