romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Úspěch designerů z České republiky v Londýně. Byl mezi nimi i Pavel Berky

Londýn, 21.2.2014 16:07, (ROMEA)
International Fashion Showcase v Londýně (FOTO: Slovak Fashion Council)
International Fashion Showcase v Londýně (FOTO: Slovak Fashion Council)

Šest designérů z České republiky se představuje na prestižní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která probíhá současně s London Fashion Week od 13. do 23. února v londýnské 180 The Strand. Českou módu v Londýně v těchto dnech úspěšně reprezentoval i v Praze žijící slovenský Rom Pavel Berky. Společně s kolegy ze Slovenska a Maďarska představí nové kolekce šatů, šperků a módních doplňků.

Výstava českých tvůrců je součástí širšího konceptu Voyage through Central Europe, který zahrnuje nejnovější kolekce šatů, šperků a módních doplňků vytvořených mladými návrháři z České republiky, Maďarska a Slovenska. Cílem projektu je přiblížit světové veřejnosti mladé talenty ze zemí za bývalou „železnou oponou“. Česká republika se v této míře a rozsahu prezentuje na IFS vůbec poprvé.

Kurátorka českého projektu a zakladatelka Czech Fashion Council Olo Křížová vybrala pro londýnskou přehlídku práce šestice mladých návrhářů, jejichž tvorba se pohybuje na hranici vizuálního umění a fashion designu. Jednotící tvůrčí linií tvorby Petry Ptáčkové, Hany Frišonsové, Jany Mikešové, Pavla Berkyho a skupiny Awkward (Lucie Jelínková a Monika Nováková) je neotřelost kombinací tradičních materiálů s moderními technologiemi, podtrhující styl a osobní příběh každého z návrhářů.

"Pro mě to je úžasná zkušenost a je to další krok, kdy se moje práce dostává i do zahraničí. Bylo to úplně skvělý," neskrýval nadšení Pavel Berky. "Každý z designerů prezentoval dva modely. Moje modely jsou z nově připravované kolekce," dodal pro server Romea.cz módní návrhář Pavel Berky.

Nepřehlédněte:

IFS organizuje od roku 2012 British Council a British Fashion Council. Bezmála třicet mezinárodních velvyslanectví a kulturních institucí tak může představit začínající módní návrháře ze svých zemí. IFS probíhá paralelně s London Fashion Week, který ročně navštíví více než 20 000 módních profesionálů z celého světa.

Kurátorsky se na celé akci podílela maďarská organizace Design Terminal, Slovak Fashion Council, Czech Fashion Council a organizačně připravilo českou část přehlídky České centrum Londýn. „Pro České centrum Londýn se jedná o dosud největší projekt v oblasti módy a jeho příprava byla dobrodružná, tvůrčí a krásná, stejně jako tvorba designérů, které prezentujeme. Doufám, že International Fashion Showcase bude dobrou platformou k otevření současné české módy pestrému světu londýnské fashion,“ řekla k přehlídce Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Výstava probíhá v industriálním prostoru 180 The Strand. Spolu s originály modelů šatů a šperků jsou vystavena i luxusní skleněná svítidla české společnosti Lasvit. Propojení s dynamickým video-mappingem vytváří unikátní prostor k objevování nejnovějších módních trendů a nápadů ze střední Evropy.

Přečteno: 844x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Pavel BerkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo