romea - logo
28. září 2020 (pondělí)
svátek má Václav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Úspěch designerů z České republiky v Londýně. Byl mezi nimi i Pavel Berky

Londýn, 21.2.2014 16:07, (ROMEA)
International Fashion Showcase v Londýně (FOTO: Slovak Fashion Council)
International Fashion Showcase v Londýně (FOTO: Slovak Fashion Council)

Šest designérů z České republiky se představuje na prestižní přehlídce International Fashion Showcase (IFS), která probíhá současně s London Fashion Week od 13. do 23. února v londýnské 180 The Strand. Českou módu v Londýně v těchto dnech úspěšně reprezentoval i v Praze žijící slovenský Rom Pavel Berky. Společně s kolegy ze Slovenska a Maďarska představí nové kolekce šatů, šperků a módních doplňků.

Výstava českých tvůrců je součástí širšího konceptu Voyage through Central Europe, který zahrnuje nejnovější kolekce šatů, šperků a módních doplňků vytvořených mladými návrháři z České republiky, Maďarska a Slovenska. Cílem projektu je přiblížit světové veřejnosti mladé talenty ze zemí za bývalou „železnou oponou“. Česká republika se v této míře a rozsahu prezentuje na IFS vůbec poprvé.

Kurátorka českého projektu a zakladatelka Czech Fashion Council Olo Křížová vybrala pro londýnskou přehlídku práce šestice mladých návrhářů, jejichž tvorba se pohybuje na hranici vizuálního umění a fashion designu. Jednotící tvůrčí linií tvorby Petry Ptáčkové, Hany Frišonsové, Jany Mikešové, Pavla Berkyho a skupiny Awkward (Lucie Jelínková a Monika Nováková) je neotřelost kombinací tradičních materiálů s moderními technologiemi, podtrhující styl a osobní příběh každého z návrhářů.

"Pro mě to je úžasná zkušenost a je to další krok, kdy se moje práce dostává i do zahraničí. Bylo to úplně skvělý," neskrýval nadšení Pavel Berky. "Každý z designerů prezentoval dva modely. Moje modely jsou z nově připravované kolekce," dodal pro server Romea.cz módní návrhář Pavel Berky.

Nepřehlédněte:

IFS organizuje od roku 2012 British Council a British Fashion Council. Bezmála třicet mezinárodních velvyslanectví a kulturních institucí tak může představit začínající módní návrháře ze svých zemí. IFS probíhá paralelně s London Fashion Week, který ročně navštíví více než 20 000 módních profesionálů z celého světa.

Kurátorsky se na celé akci podílela maďarská organizace Design Terminal, Slovak Fashion Council, Czech Fashion Council a organizačně připravilo českou část přehlídky České centrum Londýn. „Pro České centrum Londýn se jedná o dosud největší projekt v oblasti módy a jeho příprava byla dobrodružná, tvůrčí a krásná, stejně jako tvorba designérů, které prezentujeme. Doufám, že International Fashion Showcase bude dobrou platformou k otevření současné české módy pestrému světu londýnské fashion,“ řekla k přehlídce Tereza Porybná, ředitelka Českého centra Londýn.

Výstava probíhá v industriálním prostoru 180 The Strand. Spolu s originály modelů šatů a šperků jsou vystavena i luxusní skleněná svítidla české společnosti Lasvit. Propojení s dynamickým video-mappingem vytváří unikátní prostor k objevování nejnovějších módních trendů a nápadů ze střední Evropy.

Přečteno: 854x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Pavel BerkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo