romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Úspěšný romský kadeřník Slepčík připravil vlastní módní kolekci

27.4.2018 10:40
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com

Přes deset let se věnuje kadeřnictví, více než pět let má svůj vlastní salón. K tomu jako stylista radí s oblékáním. Teď chystá Alexander Slepčík z Ústí nad Labem první vlastní módní kolekci. ČTK řekl, že si tím plní celoživotní sen. Mladík z rozvětvené romské rodiny věří, že může být i vzorem pro svoji menšinu.

Česání vlasů a veškerá tvůrčí zábava bavila Slepčíka od dětských let. Tehdy začal zkoušet účesy na svých dlouhovlasých sestrách. Vystudoval obor krejčí, přesto ho to táhlo ke kadeřnickým službám. Pět let pracoval v salonu s dalším kadeřníkem, před pěti lety se osamostatnil a založil salon vlastní. O klientelu nouzi nemá. "Mám řadu dlouhodobých klientek, které považuji spíš za rodinu," poznamenal.

Ke kadeřnictví později přidal styling. Radí, jak se mají především ženy oblékat, občas tímto způsobem spolupracoval na focení. O vlastní módní kolekci snil dlouho. Tři desítky modelů připravoval přes rok. "Možná by to bylo rychlejší, ale na plný úvazek mám kadeřnictví. Je to kolekce pro ženy, kterou chci ukázat svoji fantazii. Jsou to věci nejen pro mladé, ale třeba i ženy kolem 45 let. Plním si tím sen," řekl ČTK Slepčík.

Většina lidí čekala, že kolekce navržená Romem bude hodně barevná, stereotyp se ovšem opět nepotvrdil a opak je pravdou. "Mám rád přírodní zemité barvy. V kolekci je khaki, hnědá, ale i černá barva. Nejde o zaměření na konkrétní roční období, je celoroční. Jsou tam šaty, sukně, kalhoty," doplnil Slepčík. Autorská díla představí 9. června na přehlídce v Ústí nad Labem. Půjde o tři desítky modelů, mezi modelkami budou i Romky.

Devětadvacetiletý Slepčík doufá, že by mohl být pro romskou menšinu vzorem. Podle něj může uspět každý. "Musí mít cíl, chtít a dělat to, co ho baví," doplnil.

O tom, že by Ústí nad Labem opustil, kadeřník a stylista neuvažuje. "Vždycky jsem myslel, že skončím třeba v Praze, protože Praha mě baví jak v módě, tak u vlasů, je tam víc šancí a víc klientely. Potom mi je ale líto, že bych měl odtud odejít," dodal Slepčík.

Přečteno: 29924x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Romové, podnikáníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo