romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Úspěšný romský kadeřník Slepčík připravil vlastní módní kolekci

27.4.2018 10:40
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com

Přes deset let se věnuje kadeřnictví, více než pět let má svůj vlastní salón. K tomu jako stylista radí s oblékáním. Teď chystá Alexander Slepčík z Ústí nad Labem první vlastní módní kolekci. ČTK řekl, že si tím plní celoživotní sen. Mladík z rozvětvené romské rodiny věří, že může být i vzorem pro svoji menšinu.

Česání vlasů a veškerá tvůrčí zábava bavila Slepčíka od dětských let. Tehdy začal zkoušet účesy na svých dlouhovlasých sestrách. Vystudoval obor krejčí, přesto ho to táhlo ke kadeřnickým službám. Pět let pracoval v salonu s dalším kadeřníkem, před pěti lety se osamostatnil a založil salon vlastní. O klientelu nouzi nemá. "Mám řadu dlouhodobých klientek, které považuji spíš za rodinu," poznamenal.

Ke kadeřnictví později přidal styling. Radí, jak se mají především ženy oblékat, občas tímto způsobem spolupracoval na focení. O vlastní módní kolekci snil dlouho. Tři desítky modelů připravoval přes rok. "Možná by to bylo rychlejší, ale na plný úvazek mám kadeřnictví. Je to kolekce pro ženy, kterou chci ukázat svoji fantazii. Jsou to věci nejen pro mladé, ale třeba i ženy kolem 45 let. Plním si tím sen," řekl ČTK Slepčík.

Většina lidí čekala, že kolekce navržená Romem bude hodně barevná, stereotyp se ovšem opět nepotvrdil a opak je pravdou. "Mám rád přírodní zemité barvy. V kolekci je khaki, hnědá, ale i černá barva. Nejde o zaměření na konkrétní roční období, je celoroční. Jsou tam šaty, sukně, kalhoty," doplnil Slepčík. Autorská díla představí 9. června na přehlídce v Ústí nad Labem. Půjde o tři desítky modelů, mezi modelkami budou i Romky.

Devětadvacetiletý Slepčík doufá, že by mohl být pro romskou menšinu vzorem. Podle něj může uspět každý. "Musí mít cíl, chtít a dělat to, co ho baví," doplnil.

O tom, že by Ústí nad Labem opustil, kadeřník a stylista neuvažuje. "Vždycky jsem myslel, že skončím třeba v Praze, protože Praha mě baví jak v módě, tak u vlasů, je tam víc šancí a víc klientely. Potom mi je ale líto, že bych měl odtud odejít," dodal Slepčík.

Přečteno: 30109x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Romové, podnikáníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo