romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Úspěšný romský kadeřník Slepčík připravil vlastní módní kolekci

27.4.2018 10:40
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com
Alexander Slepčík, zdroj: facebook.com

Přes deset let se věnuje kadeřnictví, více než pět let má svůj vlastní salón. K tomu jako stylista radí s oblékáním. Teď chystá Alexander Slepčík z Ústí nad Labem první vlastní módní kolekci. ČTK řekl, že si tím plní celoživotní sen. Mladík z rozvětvené romské rodiny věří, že může být i vzorem pro svoji menšinu.

Česání vlasů a veškerá tvůrčí zábava bavila Slepčíka od dětských let. Tehdy začal zkoušet účesy na svých dlouhovlasých sestrách. Vystudoval obor krejčí, přesto ho to táhlo ke kadeřnickým službám. Pět let pracoval v salonu s dalším kadeřníkem, před pěti lety se osamostatnil a založil salon vlastní. O klientelu nouzi nemá. "Mám řadu dlouhodobých klientek, které považuji spíš za rodinu," poznamenal.

Ke kadeřnictví později přidal styling. Radí, jak se mají především ženy oblékat, občas tímto způsobem spolupracoval na focení. O vlastní módní kolekci snil dlouho. Tři desítky modelů připravoval přes rok. "Možná by to bylo rychlejší, ale na plný úvazek mám kadeřnictví. Je to kolekce pro ženy, kterou chci ukázat svoji fantazii. Jsou to věci nejen pro mladé, ale třeba i ženy kolem 45 let. Plním si tím sen," řekl ČTK Slepčík.

Většina lidí čekala, že kolekce navržená Romem bude hodně barevná, stereotyp se ovšem opět nepotvrdil a opak je pravdou. "Mám rád přírodní zemité barvy. V kolekci je khaki, hnědá, ale i černá barva. Nejde o zaměření na konkrétní roční období, je celoroční. Jsou tam šaty, sukně, kalhoty," doplnil Slepčík. Autorská díla představí 9. června na přehlídce v Ústí nad Labem. Půjde o tři desítky modelů, mezi modelkami budou i Romky.

Devětadvacetiletý Slepčík doufá, že by mohl být pro romskou menšinu vzorem. Podle něj může uspět každý. "Musí mít cíl, chtít a dělat to, co ho baví," doplnil.

O tom, že by Ústí nad Labem opustil, kadeřník a stylista neuvažuje. "Vždycky jsem myslel, že skončím třeba v Praze, protože Praha mě baví jak v módě, tak u vlasů, je tam víc šancí a víc klientely. Potom mi je ale líto, že bych měl odtud odejít," dodal Slepčík.

Přečteno: 29709x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Móda, Romové, podnikáníHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo