romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ústecká policie hledá svědky k případu úmrtí Roma v Žatci

24.10.2016 16:24
Pietní akce v Žatci, 20. 10. 2016 (FOTO: Romea.cz)
Pietní akce v Žatci, 20. 10. 2016 (FOTO: Romea.cz)

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje dnes zveřejnily výzvu v souvislosti s nedávným případem dosud neobjasněného úmrtí mladého Roma v Žatci. Případné svědky tragické události policie žádá, aby se přihlásili se svým svědectvím, potažmo obrazovým materiálem, pakliže jej mají k dispozici.

"Vzhledem k tomu, že se na různých zpravodajských serverech objevují informace o dalších svědcích a videozáznamech incidentu, který se stal v úterý 18. října v Žatci, kde došlo k náhlému úmrtí mladého muže, vyzýváme všechny tyto svědky, aby se v zájmu zdárného objasnění případu přihlásili na l. 158 a předali policii veškeré informace a obrazové záznamy," uvedla policie na svých stránkách.

Přečteno: 6859x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

výzva, úmrtí, Smrt Roma v Žatci, Policie, DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo