romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ústí nad Labem podává na Miroslava Brože trestní oznámení, v předlických havarijních domech prý nežijí lidé

Ústí nad Labem, 6.3.2013 10:30, (ROMEA)
Vystěhovaný dům v Předlicích. Foto: František Kostlán
Vystěhovaný dům v Předlicích. Foto: František Kostlán

Statutární město Ústí nad Labem zveřejnilo seznam nejvážněji poškozených domů v Předlicích a Krásném Březně. Podle zjištění odborných pracovišť magistrátu se v těchto domech fyzicky nenacházejí žádní lidé. To je v rozporu s tvrzením občanského sdružení Konexe, které minulý týden v tiskové zprávě uvedlo, že v domech jsou rodiny s dětmi a že se chystá další vlna vystěhovávání. Město za to na představitele sdružení Miroslava Brože podalo trestní oznámení.

"Podle našich informací existuje seznam pěti předlických domů, obývaných rodinami s dětmi, které se mají vystěhovat v následující vlně. Některé domy v Předlicích jsou v tak špatném stavu, že hrozí okamžitým zřícením a jejich obyvatelé jsou v ohrožení života," uvedlo v pátek v tiskové zprávě občanské sdružení Konexe, jehož je Brož statutárním zástupcem.

Město na tuto tiskovou zprávu reagovalo trestním oznámením. "V souvislosti s nepravdivými tvrzeními Miroslava Brože ze sdružení Konexe o ohrožených domech, v kterých žijí lidé, město podalo na policii trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy," uvedlo město v tiskové zprávě. Podle představitelů města jsou sice v některých domech obyvatelé trvale hlášení, ale nebydlí tam. Byl proto podán návrh ohlašovně na zrušení trvalého bydliště.

DOKUMENT

Sdružení Konexe zveřejnění seznamu zdevastovaných domů uvítalo. "Velmi vítáme, že město konečně zveřejnilo utajovaný seznam. V Předlicích jsou další domy obývané rodinami s dětmi, jestliže na seznamu chybí, ukazuje se, že město nemá znalost situace v Předlicích. Pozornost institucí bychom chtěli přitáhnout především k domu 128/4 v Řeháčkově ulici, který dle našeho laického úsudku hrozí okamžitým zřícením a zavalením svých obyvatel," reagoval na tiskovou zprávu města pro server Romea.cz Miroslav Brož.

rehackova-4.jpg
Dům 128/4 v Řeháčkově ulici (FOTO: Konexe, o. s.)

Soukromí majitelé zdevastovaných objektů s městem většinou nekomunikují, nereagují na výzvy a nepodnikají žádné kroky k nápravě. Řada z nich uvádí adresy na místech mimo Ústí nad Labem. Na všechny soukromé objekty je uvalena exekuce.

Město dále eviduje patnáct domů, které jsou opravitelné, nebo je majitelé již opravují. Na osmi z nich je také exekuce nebo zástavní právo.

"Situace v této oblasti se neustále mění. Některé domy již v rámci exekuce získaly nového majitele, jinde devastace dále pokročila. Město proto dál monitoruje stav ohrožených objektů. Na základě současných údajů se náklady na demolice všech vážně poškozených objektů odhadují na desítky milionů korun, vyklizení odpadů, které jsou v nich nashromážděny, by si vyžádalo dalších několik milionů korun," uvádí město vtiskové zprávě.

Přečteno: 1681x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Bydlení, Ústí nad labem, Vystěhování



HLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky







..
romea - logo