romea - logo
2. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Patricie
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ústí nad Labem podává na Miroslava Brože trestní oznámení, v předlických havarijních domech prý nežijí lidé

Ústí nad Labem, 6.3.2013 10:30, (ROMEA)
Vystěhovaný dům v Předlicích. Foto: František Kostlán
Vystěhovaný dům v Předlicích. Foto: František Kostlán

Statutární město Ústí nad Labem zveřejnilo seznam nejvážněji poškozených domů v Předlicích a Krásném Březně. Podle zjištění odborných pracovišť magistrátu se v těchto domech fyzicky nenacházejí žádní lidé. To je v rozporu s tvrzením občanského sdružení Konexe, které minulý týden v tiskové zprávě uvedlo, že v domech jsou rodiny s dětmi a že se chystá další vlna vystěhovávání. Město za to na představitele sdružení Miroslava Brože podalo trestní oznámení.

"Podle našich informací existuje seznam pěti předlických domů, obývaných rodinami s dětmi, které se mají vystěhovat v následující vlně. Některé domy v Předlicích jsou v tak špatném stavu, že hrozí okamžitým zřícením a jejich obyvatelé jsou v ohrožení života," uvedlo v pátek v tiskové zprávě občanské sdružení Konexe, jehož je Brož statutárním zástupcem.

Město na tuto tiskovou zprávu reagovalo trestním oznámením. "V souvislosti s nepravdivými tvrzeními Miroslava Brože ze sdružení Konexe o ohrožených domech, v kterých žijí lidé, město podalo na policii trestní oznámení pro šíření poplašné zprávy," uvedlo město v tiskové zprávě. Podle představitelů města jsou sice v některých domech obyvatelé trvale hlášení, ale nebydlí tam. Byl proto podán návrh ohlašovně na zrušení trvalého bydliště.

DOKUMENT

Sdružení Konexe zveřejnění seznamu zdevastovaných domů uvítalo. "Velmi vítáme, že město konečně zveřejnilo utajovaný seznam. V Předlicích jsou další domy obývané rodinami s dětmi, jestliže na seznamu chybí, ukazuje se, že město nemá znalost situace v Předlicích. Pozornost institucí bychom chtěli přitáhnout především k domu 128/4 v Řeháčkově ulici, který dle našeho laického úsudku hrozí okamžitým zřícením a zavalením svých obyvatel," reagoval na tiskovou zprávu města pro server Romea.cz Miroslav Brož.

rehackova-4.jpg
Dům 128/4 v Řeháčkově ulici (FOTO: Konexe, o. s.)

Soukromí majitelé zdevastovaných objektů s městem většinou nekomunikují, nereagují na výzvy a nepodnikají žádné kroky k nápravě. Řada z nich uvádí adresy na místech mimo Ústí nad Labem. Na všechny soukromé objekty je uvalena exekuce.

Město dále eviduje patnáct domů, které jsou opravitelné, nebo je majitelé již opravují. Na osmi z nich je také exekuce nebo zástavní právo.

"Situace v této oblasti se neustále mění. Některé domy již v rámci exekuce získaly nového majitele, jinde devastace dále pokročila. Město proto dál monitoruje stav ohrožených objektů. Na základě současných údajů se náklady na demolice všech vážně poškozených objektů odhadují na desítky milionů korun, vyklizení odpadů, které jsou v nich nashromážděny, by si vyžádalo dalších několik milionů korun," uvádí město vtiskové zprávě.

Přečteno: 1681x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Předlice, Bydlení, Ústí nad labem, VystěhováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo