romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V bílinské základní škole na bezpečnost dětí i učitelů dohlíží bezpečnostní agentura. Pomoc nabídla organizace ROMEA

5.5.2022 9:30
Základní škola Za Chlumem v Bílině (FOTO: https://www.zschlum.cz)
Základní škola Za Chlumem v Bílině (FOTO: https://www.zschlum.cz)

Tři zaměstnanci bezpečnostní agentury začali od pondělí dohlížet na situaci v základní škole Za Chlumem v Bílině. Škola a radnice jako její zřizovatel se tak snaží uklidnit situaci na druhém stupni, kde asi dvacítka problémových romských školáků narušuje vyučování, chová se agresivně ke spolužákům a učitelům. Pomoc škole nabídla organizace ROMEA, která pořádá na základních školách po celé České republice motivační besedy.

Ředitelka školy: Ničí majetek, stupňují se útoky na ostatní žáky

"Dělají takové problémy, že kantoři musí ve třídách mnohdy přerušit výuku. Navíc dochází z jejich strany k ničení majetku, ale také ke stále se stupňujícím útokům na ostatní žáky, a dokonce i psychickým atakům na učitele,“ popsala deníku Právo situaci ve škole ředitelka Barbora Schneiderová. Ta bílinskou školu vede už 4 roky, před tím učila na vesnické škole.

Schneiderová podle serveru iDNES.cz připouští, že najmutí ochranky je diskutabilní krok, který škole mnoho dobré reklamy nepřinese. „Ale copak mám být zavřená v ředitelně a lhát, že jsme sluníčková škola?“ pokládá si podle iDNES.cz řečnickou otázku.

Pracovníci budou ve škole přítomní do konce školního roku. Pak by škola a město mělo rozhodnout o případných dalších opatřeních.

Pomoc nabídla organizace ROMEA

Pomoc bílinské škole nabídla organizace ROMEA, která od roku 2019 věnuje pořádání motivačních besed na základních školách po celé České republice. Hlavní náplní těchto motivačních besed je motivace ke studiu, zlepšení morálky na školách a také příprava na budoucí produktivní život. Motivátory jsou sami romští studenti středních a vysokých škol, kteří jsou nebo v minulosti byli součástí Stipendijního programu organizace ROMEA. 

"Chceme tamním studentům ukázat, že pokud na sobě budou pracovat, mohou to dotáhnout daleko. Agrese a arogance není cesta k dobrému vzájemnému soužití. Je třeba pozvednout morálku mezi problémovými studenty a ukázat jim správnou cestu. Ze zkušeností víme, že nikdy není pozdě obrátit loď a plout správným směrem," říká Štefan Balog, manažer stipendijního programu organizace ROMEA, který společně s romskými středoškoláky a vysokoškoláky základní školy objíždí.

Podle Baloga ředitelka základní školy Barbora Schneiderová nabídku na besedu přivítala a romští studenti na základní škole Za Chlumem v Bílině přijedou na začátku června.

ARCHIVNÍ VIDEO

PODPOŘTE ROMSKÉ STUDENTY

Pokud se chcete stát pravidelným dárcem stipendijního programu, nebo chcete jednorázově podpořit studenty, navštivte stránku https://romskastipendia.cz/darujte/

DĚKUJEME

Víc informací o stipendijním programu naleznete na www.romskastipendia.cz.

Přečteno: 1451x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, škola, Násilí, Stipendia, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo