romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

V centru Prahy se otevírá nový módní obchod, najdete v něm značkové zboží Pavla Berkyho

17.10.2018 10:10
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018

Kousek od Staroměstského náměstí, v Týnské uličce 10 najdete od 11. října obchod F.designer: Store and Atelier, který nabídne oblečení a módní doplňky od českých a slovenských návrhářů. Čestné místo mezi stálými návrháři má zde návrhář Pavel Berky, který mimo jiné uspěl v módní soutěži v USA.

Kromě módního oblečení šitého v režimu „slow fashion“ je součástí obchodu i ateliér, ve kterém si zákazníci mohou nechat ušít cokoliv na míru či upravit vybraný kousek z kolekce.

„Připravili jsme také horké zboží tzv. one piece only, které budeme mít pouze po jednom kusu, půjde tedy o exkluzivní kousky pro zaryté milovníky módy,“ říká slovenská návrhářka a majitelka obchodu Jana Ješková alias Jenny Jeshko.

Své místo zde vedle úspěšného návrháře Pavla Berkyho, má i návrhářka Denisa Dovalová, krejčí Roman Humlíček s džínami na míru, Rebeka Mohartová s plstěnými kšiltovkami a další. Obchod nabízí taky luxusní bižuterii Thereska, drátěné šperky Tamary Kostovské, Robert a Ivana Ondráčkovi zde nabízejí kovové motýlky, ale koupíte zde i ručně vyráběné kabelky KIDE.

Pavel Berky ke svému působení v nově otevřeném obchodě dodává: „Je to pro mne přirozená cesta, jak být v kontaktu s lidmi, pro které tvořím. Baví mne poslouchat příběhy, které se mnohdy za koupí skrývají, nedávno si například ode mě zakoupila paní unikátní kabát s kloboukem a dojatě mi říkala, že si podobný pamatuje z dětství a celý život na něj nemohla nikde ve světě narazit.“

(SLOW FASHION „pomalá móda“ je odezva na tzv. rychlou módu, produkující trendové oblečení za nejnižší náklady bez ohledu na sociální a environmentální dopady; např. H&M, Zara, Top shop apod.; slow fashion klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k ekosystému a lidským právům.)

Slavnostní otevření módního obchodu Jany Ješkové budete moci 25.10. živě sledovat na facebookovém profilu ROMEA. 

Přečteno: 2973x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pavel Berky, Móda, oblečeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo