romea - logo
5. srpna 2020 (středa)
svátek má Kristián

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V centru Prahy se otevírá nový módní obchod, najdete v něm značkové zboží Pavla Berkyho

17.10.2018 10:10
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018

Kousek od Staroměstského náměstí, v Týnské uličce 10 najdete od 11. října obchod F.designer: Store and Atelier, který nabídne oblečení a módní doplňky od českých a slovenských návrhářů. Čestné místo mezi stálými návrháři má zde návrhář Pavel Berky, který mimo jiné uspěl v módní soutěži v USA.

Kromě módního oblečení šitého v režimu „slow fashion“ je součástí obchodu i ateliér, ve kterém si zákazníci mohou nechat ušít cokoliv na míru či upravit vybraný kousek z kolekce.

„Připravili jsme také horké zboží tzv. one piece only, které budeme mít pouze po jednom kusu, půjde tedy o exkluzivní kousky pro zaryté milovníky módy,“ říká slovenská návrhářka a majitelka obchodu Jana Ješková alias Jenny Jeshko.

Své místo zde vedle úspěšného návrháře Pavla Berkyho, má i návrhářka Denisa Dovalová, krejčí Roman Humlíček s džínami na míru, Rebeka Mohartová s plstěnými kšiltovkami a další. Obchod nabízí taky luxusní bižuterii Thereska, drátěné šperky Tamary Kostovské, Robert a Ivana Ondráčkovi zde nabízejí kovové motýlky, ale koupíte zde i ručně vyráběné kabelky KIDE.

Pavel Berky ke svému působení v nově otevřeném obchodě dodává: „Je to pro mne přirozená cesta, jak být v kontaktu s lidmi, pro které tvořím. Baví mne poslouchat příběhy, které se mnohdy za koupí skrývají, nedávno si například ode mě zakoupila paní unikátní kabát s kloboukem a dojatě mi říkala, že si podobný pamatuje z dětství a celý život na něj nemohla nikde ve světě narazit.“

(SLOW FASHION „pomalá móda“ je odezva na tzv. rychlou módu, produkující trendové oblečení za nejnižší náklady bez ohledu na sociální a environmentální dopady; např. H&M, Zara, Top shop apod.; slow fashion klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k ekosystému a lidským právům.)

Slavnostní otevření módního obchodu Jany Ješkové budete moci 25.10. živě sledovat na facebookovém profilu ROMEA. 

Přečteno: 3107x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pavel Berky, Móda, oblečeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo