romea - logo
8. dubna 2020 (středa)
svátek má Ema
Loading
rozšířené vyhledávaní

V centru Prahy se otevírá nový módní obchod, najdete v něm značkové zboží Pavla Berkyho

17.10.2018 10:10
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018

Kousek od Staroměstského náměstí, v Týnské uličce 10 najdete od 11. října obchod F.designer: Store and Atelier, který nabídne oblečení a módní doplňky od českých a slovenských návrhářů. Čestné místo mezi stálými návrháři má zde návrhář Pavel Berky, který mimo jiné uspěl v módní soutěži v USA.

Kromě módního oblečení šitého v režimu „slow fashion“ je součástí obchodu i ateliér, ve kterém si zákazníci mohou nechat ušít cokoliv na míru či upravit vybraný kousek z kolekce.

„Připravili jsme také horké zboží tzv. one piece only, které budeme mít pouze po jednom kusu, půjde tedy o exkluzivní kousky pro zaryté milovníky módy,“ říká slovenská návrhářka a majitelka obchodu Jana Ješková alias Jenny Jeshko.

Své místo zde vedle úspěšného návrháře Pavla Berkyho, má i návrhářka Denisa Dovalová, krejčí Roman Humlíček s džínami na míru, Rebeka Mohartová s plstěnými kšiltovkami a další. Obchod nabízí taky luxusní bižuterii Thereska, drátěné šperky Tamary Kostovské, Robert a Ivana Ondráčkovi zde nabízejí kovové motýlky, ale koupíte zde i ručně vyráběné kabelky KIDE.

Pavel Berky ke svému působení v nově otevřeném obchodě dodává: „Je to pro mne přirozená cesta, jak být v kontaktu s lidmi, pro které tvořím. Baví mne poslouchat příběhy, které se mnohdy za koupí skrývají, nedávno si například ode mě zakoupila paní unikátní kabát s kloboukem a dojatě mi říkala, že si podobný pamatuje z dětství a celý život na něj nemohla nikde ve světě narazit.“

(SLOW FASHION „pomalá móda“ je odezva na tzv. rychlou módu, produkující trendové oblečení za nejnižší náklady bez ohledu na sociální a environmentální dopady; např. H&M, Zara, Top shop apod.; slow fashion klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k ekosystému a lidským právům.)

Slavnostní otevření módního obchodu Jany Ješkové budete moci 25.10. živě sledovat na facebookovém profilu ROMEA. 

Přečteno: 3080x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pavel Berky, Móda, oblečeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vladimír Leško v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoVladimír Leško: Z Velké Británie se vracejí na Ostravsko desítky Romů, budou testováni na COVID-19, ale nejen oni

6.4.2020 20:34
Přinášíme vám rozhovor s Vladimírem Leškem, který je aktuálně v kontaktu se zástupci Moravskoslezského kraje a snaží se jim pomoci se zmapováním situace týkající se rodin vracejících se z Anglie.
 celý článek

Testování v romských osadách na onemocnění COVID-19 (FOTO: Ministerstvo obrany SR)

Testování v romských komunitách potvrdilo Covid 19 v Richnavě

6.4.2020 16:29
Nakažený novým koronavirem je i muž z obce Richnava, který má trvalé bydliště v Žehře. Onemocnění Covid 19 se potvrdilo v rámci pilotního testování obyvatel v romských komunitách. TASR to potvrdila Renáta Hudáková z Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví (RÚVZ) se sídlem ve Spišské Nové Vsi.
 celý článek

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, 6. 4. 20020 při rozhovoru pro ROMEA TV (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

videoJana Maláčová pro ROMEA TV: Klíčovou prioritou je zabránit masové nezaměstnanosti

6.4.2020 12:51
Firmy, na které dopadla nařízená omezení kvůli koronaviru a požádají o kurzarbeit, by mohly dostat příspěvky od státu na mzdy do několika dnů. Žádosti o peníze je možné podávat elektronicky na webu www.uradprace.cz od dnešních 12:00. O přesné částky pak mohou zaměstnavatelé začít žádat od středy. Novinářům to dnes při představení kurzarbeitového programu Antivirus řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Pro ROMEA TV Maláčová uvedla, že klíčovou prioritou je nyní zabránit masové nezaměstnanosti.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo