romea - logo
28. ledna 2020 (úterý)
svátek má Otýlie
Loading
rozšířené vyhledávaní

V centru Prahy se otevírá nový módní obchod, najdete v něm značkové zboží Pavla Berkyho

17.10.2018 10:10
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018
Obchod s módním oblečením bude otevřen 25. října 2018

Kousek od Staroměstského náměstí, v Týnské uličce 10 najdete od 11. října obchod F.designer: Store and Atelier, který nabídne oblečení a módní doplňky od českých a slovenských návrhářů. Čestné místo mezi stálými návrháři má zde návrhář Pavel Berky, který mimo jiné uspěl v módní soutěži v USA.

Kromě módního oblečení šitého v režimu „slow fashion“ je součástí obchodu i ateliér, ve kterém si zákazníci mohou nechat ušít cokoliv na míru či upravit vybraný kousek z kolekce.

„Připravili jsme také horké zboží tzv. one piece only, které budeme mít pouze po jednom kusu, půjde tedy o exkluzivní kousky pro zaryté milovníky módy,“ říká slovenská návrhářka a majitelka obchodu Jana Ješková alias Jenny Jeshko.

Své místo zde vedle úspěšného návrháře Pavla Berkyho, má i návrhářka Denisa Dovalová, krejčí Roman Humlíček s džínami na míru, Rebeka Mohartová s plstěnými kšiltovkami a další. Obchod nabízí taky luxusní bižuterii Thereska, drátěné šperky Tamary Kostovské, Robert a Ivana Ondráčkovi zde nabízejí kovové motýlky, ale koupíte zde i ručně vyráběné kabelky KIDE.

Pavel Berky ke svému působení v nově otevřeném obchodě dodává: „Je to pro mne přirozená cesta, jak být v kontaktu s lidmi, pro které tvořím. Baví mne poslouchat příběhy, které se mnohdy za koupí skrývají, nedávno si například ode mě zakoupila paní unikátní kabát s kloboukem a dojatě mi říkala, že si podobný pamatuje z dětství a celý život na něj nemohla nikde ve světě narazit.“

(SLOW FASHION „pomalá móda“ je odezva na tzv. rychlou módu, produkující trendové oblečení za nejnižší náklady bez ohledu na sociální a environmentální dopady; např. H&M, Zara, Top shop apod.; slow fashion klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici s respektem k ekosystému a lidským právům.)

Slavnostní otevření módního obchodu Jany Ješkové budete moci 25.10. živě sledovat na facebookovém profilu ROMEA. 

Přečteno: 3020x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pavel Berky, Móda, oblečeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo