romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Chanově drtivě zvítězil Miloš Zeman, volební účast byla však velmi nízká

Chanov/Praha, 12.1.2013 20:57, (ROMEA)
Mostecké sídliště Chanov (foto: Lukáš Houdek)
Mostecké sídliště Chanov (foto: Lukáš Houdek)

V historicky první přímé volbě prezidenta uspěl na mosteckém sídlišti Chanov Miloš Zeman. Volební účast však zde byla mizivá. Přišlo pouze 59 voličů, což je 6,43 procent voličů. Do druhého kola voleb postoupil Miloš Zeman a Karel Schwartzenberg.

Miloše Zemana volilo na sídlišti Chanov 44 voličů a tím získal 74,57 procent hlasů. Druhý skončil se ziskem 13,55 procent Jan Fischer a třetí Jiří Dienstbier (8,47%). Po jedno jediném hlasu získali Přemysl Sobotka a Jana Bobošíková. Žádný hlas pak nezískali Zuzana Roithová, Táňa Fischerová a Karel Schwarzenberg.

V Krupce, ve volebních okrscích, kde by měli volit především romští voliči zvítězil také Miloš Zeman. Získal přes 32 procent hlasů. Druhý skončil se ziskem skoro 19 procent hlasů Jan Fischer, třetí Jiří Dienstbier (17%) a čtvrtý Karel Schwarzenberg (15,1%). I zde byla velmi nízká volební účast. V okrsku č. 8 činila 27,46 procent a v okrsku č. 9 pouze 21,8 procent.

Stejně jako v Krupce a Chanově ani Romové z ostravské čtvrti kolem Přednádraží nešli ve větší míře volit prezidenta ČR. Ve volebním okrsku č. 1, kde může volit 835 voličů, přišlo pouze 123 lidí a volební účast zde byla pouze 14,73 procent.

V ústeckých Předlicích zvítězil Jan Fischer, který získal přes 33 procent hlasů, druhý skončil Miloš Zeman (21,5%), třetí byl Jiří Dienstbier (18,5%) a čtvrtý Karel Schwarzenberg (13,4%). Volební účast ve volebním okrsku č. 14 byla pouhých 16,34 procent. V Trmicích, kde je poměrně silná romská komunita, zvítězil Miloš Zeman se ziskem necelých 28 procent, druhý byl Jan Fischer (22,73%). Volební účast zde byla 43,08 procent.

Na litvínovském sídlišti Janov na prvním místě skončil Miloš Zeman (31%), hned za ním se umístil Jan Fischer (22,7%), třetí byl Jiří Dienstbier (16,6%) a čtvrtý Karel Schwarzenberg (10,6%). Volební účast se v jednotlivých volebních okrscích pohybovala od 20 do 36 procent.

Přečteno: 1601x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Prezident, Prezidentské volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo