romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

V děčínské ubytovně je druhý den kolem dvou set lidí bez elektrického proudu

5.1.2016 16:30
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)

Ubytovna v Zelené ulici v Děčíně, která se v létě 2014 stala jedním z cílů protiromských pochodů, je od včerejška po vyhoření jističů bez připojení k elektrickému proudu. V objektu žije kolem dvou set obyvatel, z toho velkou část tvoří děti.

„S majitelem se komunikuje dost těžko. Když jsme se ho ptali, kdy dojde k opravě, ani neodpověděl. Jsou tu malé děti, nemocní a postižení lidé, nedá se ani uvařit čaj, nemůžeme topit. Je to o zdraví,“ shodují se nájemníci.

Podle provozovatele ubytovny Davida Leše došlo k vyhoření v důsledku připojení několika bytů k elektrickým rozvodům na černo. „Jde o 16 jističů. Bude nutné udělat revize. K opravě dojde ve středu, do objektu přijde elektrikář,“ uvedl dnes pro server Romea.cz.

Nájemníci jsou k jeho vyjádření spíše skeptičtí. „Je otázka, zda je taková lhůta reálná. V domě jsou původní, zastaralé rozvody, může se ukázat, že bude nutná nová instalace rozvodů. Někteří lidé si tu také myslí, že jde o slib, aby byl klid. Diví se tomu, proč elektrikáře nezavolali hned, venku mrzne, v bytech je hrozná zima,“ přiblížil přímo z místa zástupce organizace Konexe.

Majitelem „Zelené“ ubytovny je Petr Trabalka, který vlastní také nechvalně proslulou ubytovnu Hotel Freedom v Krásném Březně v Ústí nad Labem. V ní nechal před časem své nájemníky bydlet v nezkolaudovaných sklepních prostorách. Obyvatelé v jeho děčínském objektu se pro změnu dlouhodobě potýkají se štěnicemi.

„Spíme na zemi, všechno jsme museli dát pryč kvůli štěnicím,“ potvrdil pro server Romea.cz jeden z nájemníků. „Přitom chodíme do práce, platíme nájem, nemáme dluhy – a žijeme v takových podmínkách. Bydlení jinde se ale shání dost těžko.“ 

Přečteno: 1138x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děčín, ubytovna, sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo