romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

V děčínské ubytovně je druhý den kolem dvou set lidí bez elektrického proudu

5.1.2016 16:30
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)

Ubytovna v Zelené ulici v Děčíně, která se v létě 2014 stala jedním z cílů protiromských pochodů, je od včerejška po vyhoření jističů bez připojení k elektrickému proudu. V objektu žije kolem dvou set obyvatel, z toho velkou část tvoří děti.

„S majitelem se komunikuje dost těžko. Když jsme se ho ptali, kdy dojde k opravě, ani neodpověděl. Jsou tu malé děti, nemocní a postižení lidé, nedá se ani uvařit čaj, nemůžeme topit. Je to o zdraví,“ shodují se nájemníci.

Podle provozovatele ubytovny Davida Leše došlo k vyhoření v důsledku připojení několika bytů k elektrickým rozvodům na černo. „Jde o 16 jističů. Bude nutné udělat revize. K opravě dojde ve středu, do objektu přijde elektrikář,“ uvedl dnes pro server Romea.cz.

Nájemníci jsou k jeho vyjádření spíše skeptičtí. „Je otázka, zda je taková lhůta reálná. V domě jsou původní, zastaralé rozvody, může se ukázat, že bude nutná nová instalace rozvodů. Někteří lidé si tu také myslí, že jde o slib, aby byl klid. Diví se tomu, proč elektrikáře nezavolali hned, venku mrzne, v bytech je hrozná zima,“ přiblížil přímo z místa zástupce organizace Konexe.

Majitelem „Zelené“ ubytovny je Petr Trabalka, který vlastní také nechvalně proslulou ubytovnu Hotel Freedom v Krásném Březně v Ústí nad Labem. V ní nechal před časem své nájemníky bydlet v nezkolaudovaných sklepních prostorách. Obyvatelé v jeho děčínském objektu se pro změnu dlouhodobě potýkají se štěnicemi.

„Spíme na zemi, všechno jsme museli dát pryč kvůli štěnicím,“ potvrdil pro server Romea.cz jeden z nájemníků. „Přitom chodíme do práce, platíme nájem, nemáme dluhy – a žijeme v takových podmínkách. Bydlení jinde se ale shání dost těžko.“ 

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děčín, ubytovna, sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo