romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

V děčínské ubytovně po dvou dnech zapojili elektřinu. Funguje částečně, některé byty si nezatopí ani dnes

6.1.2016 16:51
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)

Po vyhoření jističů v děčínské ubytovně v Zelené ulici bylo dva dny kolem dvou set jejích obyvatel včetně dětí bez elektrického proudu. Jak včera serveru Romea.cz řekl zástupce majitele David Leš, měl dnes na místo dorazit odborník a přívod elektřiny v budově obnovit. Svému slibu dostál – elektřina však stále nefunguje tak, jak by měla.

„U nás v bytě topení funguje, i když jen jedno. Nejde však bojler a další zásuvky. U každého funguje jen něco, třeba jen světlo, někomu nejdou přímotopy,“ přiblížil situaci jeden z nájemníků. Podle něj by obyvatelé ocenili více informací o průběhu opravy, aby měli alespoň nějakou představu o tom, jak bude situace dlouho trvat.

Podle Leše došlo k vyhoření v důsledku připojení několika bytů k elektrickým rozvodům na černo. „Nevím, jak to dopadlo, to se musíte obrátit na majitele,“ odpověděl dnes stručně na dotaz serveru Romea.cz, v jakém stavu je elektřina na ubytovně po dnešní návštěvě opraváře.

Majitel objektu Petr Trabalka stejně jako včera ani dnes svůj telefon nezvedal.

O situaci na ubytovně jsme psali již zde.

Přečteno: 860x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děčín, ubytovna, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo