romea - logo
14. července 2020 (úterý)
svátek má Karolína
Loading
rozšířené vyhledávaní

V děčínské ubytovně po dvou dnech zapojili elektřinu. Funguje částečně, některé byty si nezatopí ani dnes

6.1.2016 16:51
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)
Vchod do ubytovny v Zelené ulici v Děčíně. (FOTO: Archiv Konexe)

Po vyhoření jističů v děčínské ubytovně v Zelené ulici bylo dva dny kolem dvou set jejích obyvatel včetně dětí bez elektrického proudu. Jak včera serveru Romea.cz řekl zástupce majitele David Leš, měl dnes na místo dorazit odborník a přívod elektřiny v budově obnovit. Svému slibu dostál – elektřina však stále nefunguje tak, jak by měla.

„U nás v bytě topení funguje, i když jen jedno. Nejde však bojler a další zásuvky. U každého funguje jen něco, třeba jen světlo, někomu nejdou přímotopy,“ přiblížil situaci jeden z nájemníků. Podle něj by obyvatelé ocenili více informací o průběhu opravy, aby měli alespoň nějakou představu o tom, jak bude situace dlouho trvat.

Podle Leše došlo k vyhoření v důsledku připojení několika bytů k elektrickým rozvodům na černo. „Nevím, jak to dopadlo, to se musíte obrátit na majitele,“ odpověděl dnes stručně na dotaz serveru Romea.cz, v jakém stavu je elektřina na ubytovně po dnešní návštěvě opraváře.

Majitel objektu Petr Trabalka stejně jako včera ani dnes svůj telefon nezvedal.

O situaci na ubytovně jsme psali již zde.

Přečteno: 865x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Děčín, ubytovna, Sociální vyloučeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo