romea - logo
20. září 2014 (sobota)
svátek má Oleg
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Duchcově došlo k brutálnímu napadení manželů. Pachateli jsou podle velitele strážníků Romové

Duchcov, 23.5.2013 14:58, (ROMEA)
Duchcov (FOTO:  Wikimedia commons)
Duchcov (FOTO: Wikimedia commons)

V Duchcově došlo podle dostupných informací v noci z pátka na sobotu k brutálnímu napadení dvou manželů, kteří skončili v nemocnici. Pachateli mělo být několik Romů, kteří zaútočili pěstmi a kopanci. Policie záhy dopadla a zadržela všech pět útočníků. Co útoku předcházelo, nyní vyšetřuje. Město následně posílilo hlídky strážníků, totéž učinila i policie.

"Manželé se v noci na sobotu vraceli ve tři čtvrtě na jednu domů a v ulici Bratří Čapků je brutálním způsobem napadla skupina Romů. Venku teď máme víc hlídek, hlavně v okolí místa, kde se to stalo," uvedl velitel strážníků Josef Hulín pro server iDnes.cz.

Policejní mluvčí Daniel Vítek k tomu dodal, že policie zadržela tři muže a dvě ženy ve věku od 16 do 44 let. "Obvinili jsme je z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim vězení od tří do deseti let, mladistvému pak poloviční trest," sdělil.

Důvod napadení není zatím znám. "Kamerový záznam je bez zvuku. A ta část, kterou jsem už měla čas shlédnout, už byla z průběhu napadení. Ale i kdyby tam byl nějaký slovní spor, nemohl by v žádném případě omluvit fyzické napadení a již vůbec ne jeho brutalitu," řekla serveru Romea.cz starostka Duchcova Jitka Bártová.

Podle infromací zdroje z Duchcova, který si npeřál být jmenován, jsou útočníci z bohaté romské rodiny, která ve městě vlastní tři domy a nedávno se vrátila z Velké Británie. "V tu noc vyvolaly v ulicích celkem čtyři hádky. Ta rodina je uzavřená a s okolím nijak nekomunikuje. Někteří její členové jsou dlouhodbě arogantní a bezohlední k ostatním," sdělil zdroj serveru Romea.cz. Tyto informace se naší redakci zatím nepodařilo ověřit z dalších zdrojů.

Ani starostka Duchcova neví přesně, o koho v případě útočníků jde. "Pokud jsou útočníci doopravdy z této rodiny, tak ta se skutečně nedávno vrátila z Anglie," řekla Jitka Bártová Romea.cz.

Nepodařilo se nám zatím spojit se zmíněnou romskou rodinou ani s napadenými manželi.

"Do té čtvrti teď chodí ve větším rozsahu na kontroly sociálka, stavební odbor, terénní pracovníci i hasiči. Chceme dát jasně najevo, že takové chování trpět nebudeme," poznamenala Bártová. Podle ní v Duchcově problémy tohoto typu nejsou obvyklé, nicméně toto brutální napadení pokládá za důsledek předchozí kriminality a přestupků proti soužití. "Ono se to stupňuje, nedávno tu například byla přepadena starší paní, pachatelé ji povalili na zem a ukradli jí prstýnky a řetízek," dodala Bártová. 

VIDEO

Přečteno: 27207x

Kam dál:

Štítky:  

NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoÚOOZ převzal případ žhářského útoku na policejní vůz. Může jít o levicový extremismus

Ústí nad Labem, 19.9.2014 15:16, (ROMEA)
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) převzal od ústeckých kriminalistů případ útoku na policejní auto z konce srpna. Potvrdilo to několik důvěrných policejních zdrojů, podle nichž by žhářský útok mohl souviset s levicovým extremismem. ÚOOZ nebude v této fázi případ nijak komentovat, řekl mluvčí útvaru Pavel Hanták.
 celý článek

--ilustrační foto--

Čtvrtý ročník udělování cen Roma Spirit 2014 již běží. Nominovat své favority můžete do konce září

3.7.2014 17:29
Zahajujeme Roma Spirit 2014 v České republice! Zasílejte nominace! Otevřená společnost, o.p.s. a Nadace Michaela Kocába vyhlašují 4. ročník cen Roma Spirit 2014 v České republice (původní název Gypsy Spirit).
 celý článek

Robin Siener 3. června 2014 přichází k brněnskému městskému soudu, který začal projednávat jeho projev na prvomájovém setkání extremistů v Brně v roce 2011. V pozadí neonacista Lukáš Stoupa z Klášterce nad Ohří, který v minulosti stál za neonacistickou buňkou Národního odporu V karlových Varech. (FOTO: ČTK)

Soud zprostil německého neonacistu obžaloby za jeho prvomájový projev v roce 2011 v Brně

Brno, 18.9.2014 22:24, (ROMEA-AKTUALIZACE)
Brněnský městský soud dnes zprostil německého neonacistu Robina Sienera obžaloby z hanobení národa, rasy a přesvědčení, jehož se podle státního zástupce dopustil v roce 2011 na prvomájové demonstraci Dělnické mládeže v Brně. Siener na setkání extremistů mluvil mimo jiné o multikulturním terorismu i o levné pracovní síle, která zaplavuje Evropu. Hrozily mu až dva roky vězení. Siener vinu odmítal.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrýt nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Ty pak budou viditelné jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Romea.cz ostatním uživatelům.

Další články z rubrikyRomano voďi

Romano voďi 12/2013

..
romea - logo