romea - logo
1. srpna 2014 (pátek)
svátek má Oskar
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Duchcově došlo k brutálnímu napadení manželů. Pachateli jsou podle velitele strážníků Romové

Duchcov, 23.5.2013 14:58, (ROMEA)
Duchcov (FOTO:  Wikimedia commons)
Duchcov (FOTO: Wikimedia commons)

V Duchcově došlo podle dostupných informací v noci z pátka na sobotu k brutálnímu napadení dvou manželů, kteří skončili v nemocnici. Pachateli mělo být několik Romů, kteří zaútočili pěstmi a kopanci. Policie záhy dopadla a zadržela všech pět útočníků. Co útoku předcházelo, nyní vyšetřuje. Město následně posílilo hlídky strážníků, totéž učinila i policie.

"Manželé se v noci na sobotu vraceli ve tři čtvrtě na jednu domů a v ulici Bratří Čapků je brutálním způsobem napadla skupina Romů. Venku teď máme víc hlídek, hlavně v okolí místa, kde se to stalo," uvedl velitel strážníků Josef Hulín pro server iDnes.cz.

Policejní mluvčí Daniel Vítek k tomu dodal, že policie zadržela tři muže a dvě ženy ve věku od 16 do 44 let. "Obvinili jsme je z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Pokud je soud uzná vinnými, hrozí jim vězení od tří do deseti let, mladistvému pak poloviční trest," sdělil.

Důvod napadení není zatím znám. "Kamerový záznam je bez zvuku. A ta část, kterou jsem už měla čas shlédnout, už byla z průběhu napadení. Ale i kdyby tam byl nějaký slovní spor, nemohl by v žádném případě omluvit fyzické napadení a již vůbec ne jeho brutalitu," řekla serveru Romea.cz starostka Duchcova Jitka Bártová.

Podle infromací zdroje z Duchcova, který si npeřál být jmenován, jsou útočníci z bohaté romské rodiny, která ve městě vlastní tři domy a nedávno se vrátila z Velké Británie. "V tu noc vyvolaly v ulicích celkem čtyři hádky. Ta rodina je uzavřená a s okolím nijak nekomunikuje. Někteří její členové jsou dlouhodbě arogantní a bezohlední k ostatním," sdělil zdroj serveru Romea.cz. Tyto informace se naší redakci zatím nepodařilo ověřit z dalších zdrojů.

Ani starostka Duchcova neví přesně, o koho v případě útočníků jde. "Pokud jsou útočníci doopravdy z této rodiny, tak ta se skutečně nedávno vrátila z Anglie," řekla Jitka Bártová Romea.cz.

Nepodařilo se nám zatím spojit se zmíněnou romskou rodinou ani s napadenými manželi.

"Do té čtvrti teď chodí ve větším rozsahu na kontroly sociálka, stavební odbor, terénní pracovníci i hasiči. Chceme dát jasně najevo, že takové chování trpět nebudeme," poznamenala Bártová. Podle ní v Duchcově problémy tohoto typu nejsou obvyklé, nicméně toto brutální napadení pokládá za důsledek předchozí kriminality a přestupků proti soužití. "Ono se to stupňuje, nedávno tu například byla přepadena starší paní, pachatelé ji povalili na zem a ukradli jí prstýnky a řetízek," dodala Bártová. 

VIDEO

Přečteno: 27152x

Kam dál:

Štítky:  

NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Premiér Bohuslav Sobotka, ministr kultury Daniel Herman a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier 10. května 2014 v Letech u Písku po pietním aktu k uctění památky romských obětí holocaustu.

Dienstbier: Prasečák na místě, kde trpělo mnoho lidí, je neúcta k obětem i k těm, kteří přežili

Praha, 31.7.2014 23:05, (ROMEA)
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier naznačil, že by se chtěl pokusit o odstranění vepřína v Letech u Písku na místě bývalého tábora pro Romy za 2. světové války. „Vzhledem k tomu, že v Letech byl koncentrační tábor a trpělo tam mnoho lidí, tak to, že je na tomto místě prasečák, je neuctivé k obětem i k těm, kteří přežili,“ řekl serveru iDNES.cz Dienstbier.
 celý článek

Ilustrační FOTO: Twitter @RomaReact

videoVIDEO: 1000 mladých Evropanů si připomíná 70. výročí genocidy Romů

Krakov, 31.7.2014 10:59, (ROMEA - PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO)
Lidé z celého světa si 2. srpna připomínají 70. výročí genocidy Romů, připomínají si Památný den romského holocaustu. Během noci z 2. na 3. srpna 1944 zde bylo v plynových komorách zavražděno 2.898 mužů, žen a dětí Sintů (německých Romů) a Romů. TernYpe - Mezinárodní síť romské mládeže a její partneři organizují v polském Krakově mezinárodní konferenci a akci pro mládež, při které se sejde tisíc účastníků z 25 zemí, by si tento památný den připomněli a debatovali o tom, jak do budoucna zajistit respekt k právům Romů a zajištění jejich důstojného života.
 celý článek

Památník v Letech (FOTO: ROMEA)

Památník Lidice pořádá Pietní akt v Letech u Písku

Lety u Písku, 14.7.2014 12:02, (ROMEA)
Dne 1. 8. 2014 od 11 hodin se bude v KP Lety konat vzpomínková akce pod názvem „Uctění obětí romského holocaustu a vzpomínka na zahájení a ukončení provozu cikánského tábora Lety“.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrýt nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Ty pak budou viditelné jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Romea.cz ostatním uživatelům.

Další články z rubrikyRomano voďi

Romano voďi 12/2013

..
romea - logo