romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Hodoníně se po dvouleté pauze uskuteční jubilejní 20. ročník Česko-slovenské Miss Roma

21.7.2022 21:59
Finalistky Miss Roma 2022 navštívily hodonínskou radnici (FOTO: https://www.hodonin.eu/)
Finalistky Miss Roma 2022 navštívily hodonínskou radnici (FOTO: https://www.hodonin.eu/)

Již tuto sobotu se v Hodoníně uskuteční jubilejní 20. ročník Česko-slovenské Miss Roma 2022. O korunku romské královny krásy se bude ucházet celkem 12 dívek. Akci pořádá spolek Romia CZ ve spolupráci s Domem kultury Hodonín a koná se pod záštitou senátorky Anny Hubáčkové a hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha.

Dívky se publiku i porotě představí v několika disciplínách. Například zatancují čardáš, nebude chybět ani promenáda v plavkách. Finalistky ve věku od 16 let pocházejí z různých míst České i Slovenské republiky.

V úterý odpoledne zavítaly dívky na hodonínskou radnici, kde se setkaly se starostou Liborem Střechou. Romské krásky mají za sebou soustředění a pilně nacvičují choreografii na finálový večer.

Diváci se mohou také těšit na moderátora Jana Čenského a doprovodný program plný romské hudby a tance. "Vystoupí taneční soubor Salut Roma, Martina Balogová, MT band, taneční romský soubor Horúce srdce, Monika Rigová, Rico Šarközi a další," sdělili zpravodajskému serveru Romea.cz organizátoři.

Galavečer bude zakončený tradiční romskou zábavou, na které zahraje romská kapela Gypsi Čonkovci.

Miss Roma začala v roce 2001 na regionální úrovni, po třech letech se akce pořádala na celostátní úrovni a od roku 2009 se každoročně koná Česko-slovenská Miss Roma, které se účastní romské dívky z Česka a Slovenska. Dvacátý ročník se koná po dvouleté přestávce kvůli pandemii onemocnění COVID-19.

Přečteno: 4296x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, Hodonín, ženyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo