romea - logo
9. srpna 2022 (úterý)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Hodoníně se uskuteční 17. ročník Česko-slovenské Miss Roma

31.5.2017 16:21
Miss Roma 2017 v Hodoníně
Miss Roma 2017 v Hodoníně

Příští měsíc se v kulturním domě v Hodoníně uskuteční již 17. ročník Česko-slovenské Miss Roma 2017. O titul Miss se bude ucházet celkem 12 romských dívek. Akci pořádá spolek Romia CZ ve spolupráci s Domem kultury Hodonín a koná se pod záštitou předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. K záštitě se připojila také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, starosta města Milan Lúčka nebo garant akce, místostarosta Jiří Janda.

"Diváci se mohou těšit na půvabné inteligentní romské dívky. Nejdříve se představí v dlouhých společenských šatech, poté bude následovat modní přehlídka v krátkých společenských šatech, nebude chybět ani tradiční romských tanec a promenáda v plavkách," uvedl předseda spolku Romia CZ Miroslav Malík.

Večerem bude provázet moderátorka Adriana Drafiová a o hudební program budou mít na starosti romské kapely Lavutara Porubka, Gypsi Nicol, Jaroslav Parči, Lúbo Virág a další. Galavečer bude zakončený tradiční romskou zábavou.

Miss Roma začala v roce 2001 na regionální úrovni, po třech letech se akce pořádala na celostátní úrovni a od roku 2009 se každoročně koná Česko-slovenská Miss Roma, které se účastní romské dívky z Česka a Slovenska. 

Přečteno: 2776x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Romky, Miss, Talent, Hodonín, Bohuslav Sobotka



HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky







..
romea - logo