romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Jihlavě a v Chotěboři se uklízí, zapojují se i Romové

Jihlava, 7.4.2016 10:39, (ROMEA)
Děti z nízkoprahového klubu Erko sbírají odpadky v okolí okolí Jakubského kostela (Zdroj: Oblastní charita Jihlava)
Děti z nízkoprahového klubu Erko sbírají odpadky v okolí okolí Jakubského kostela (Zdroj: Oblastní charita Jihlava)


Klientům a pracovníkům Oblastní charity Jihlava není lhostejné, jak to vypadá na místech, kde jsou poskytovány sociální služby. Proto vyjdou do ulic uklízet v rámci akce Čistá Vysočina. Zapojí se služby pro romskou komunitu a pro drogově závislé. Vše proběhne ve dnech 11. 4. – 24. 4. 2016.

Do ulic vyjdou uklízet například pracovníci a děti z jihlavského nízkoprahu Erko, kteří se podíleli na úklidu i minulý rok. Do klubu docházejí převážně mladí Romové. „Do akce se zapojujeme již několik let. Není nám lhostejné, jak někdy vypadá okolí Jakubského kostela - místo, kde denně procházíme - plné odpadků patřících do nedalekého koše,“ objasnil úmysl, s jakým se do akce letos zapojí, Vladislav Hamršmíd, vedoucí služby.

Mimo Jihlavu – v Chotěboři – letos budou uklízet lidé z Terénních programů Sovy. Chotěboř je jednou ze sociálně vyloučených lokalit, kam terénní pracovníci dojíždějí. Do úklidu zapojí i své uživatele.

„Do akce Čistá Vysočina jsme se s dětmi z Chotěboře přihlásili proto, abychom společně uklidili okolí, v němž tráví svůj volný čas. Chceme jim ukázat, proč je důležité odpad třídit a vyhazovat tam, kam patří. Budeme si povídat i o recyklaci a o tom, jak množství odpadu omezit. Myslíme si, že je důležité, aby děti viděly rozdíl mezi nepořádkem a přírodou bez odpadků. Díky akci Čistá Vysočina budou mít příležitost si zažít, že se na zvelebování svého okolí mohou samy podílet,“ dodala Olga Láterová, terénní sociální pracovnice.

„I nitrožilní uživatelé drog jsou občané Vysočiny a není jim lhostejné, v jakém prostředí se pohybují. Tento fakt posuzujeme i podle loňského roku, neboť se do této akce zapojila desítka uživatelů naší služby,“ uvedla Tereza Meruňková, vedoucí služby Centrum U větrníku.
brf, Charita Jihlava
Přečteno: 932x
 

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Jihlava, Romové, vyloučená lokalita, dobrovolnictví, Nízkoprahové, nízkoprahový klubHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo