romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V kauze vydávání knihy popírající holokaust policie obvinila čtyři lidi a dvě firmy

29.6.2021 10:50
Holocaust pod lupou
Holocaust pod lupou

Policie minulý týden obvinila čtyři lidi a dvě firmy v kauze kolem vydavatelství Guidemedia. Na dotaz ČTK to uvedla žalobkyně Jitka Horáková z brněnského městského státního zastupitelství. Případ podle dřívějších informací souvisí s vydáváním knihy, která popírá holokaust. Lidé i firmy jsou obviněni z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy, za které hrozí až tříleté vězení.

Z informací vyplynulo, že mezi obviněnými právnickými osobami je i nakladatelství Guidemedia. Domovní prohlídky v nakladatelství a u lidí, které za ním stojí, loni v červnu v Brně a na dalších místech provedli detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) spolu s rakouskou policií.

Advokát lidí, u nichž se prohlídky uskutečnily, po prohlídkách uvedl, že zásah souvisel s vydáním knihy Germara Rudolfa Holocaust pod lupou. Kniha, která popírá holokaust, u nakladatelství Guidemedia vyšla v roce 2016. Nakladatelství už v minulosti vydalo projevy Adolfa Hitlera a čelilo obžalobě kvůli schvalování genocidy a podpory hnutí směřujícího k potlačení lidských práv a svobod. Předloni ho Nejvyšší soud obžaloby zprostil. Vydalo i dílo protižidovské propagandy, knihu Jedovatá houba nacistického spisovatele Ernsta Hiemera, kvůli prodeji této knihy podala loni trestní oznámení Federace židovských obcí.

Přečteno: 815x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Holocaust, Knihy, genocida, Policie, Soud, Anticiganismus, Federace židovských obcí v ČRHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo