romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V knihovně Václava Havla proběhne Romský literární večer

11.5.2022 10:59
V knihovně Václava Havla proběhne Romský literární večer
V knihovně Václava Havla proběhne Romský literární večer

V pondělí 16.5. od 18.hodin se v Knihovně Václava Havla v Praze koná Romský literární večer. Diskuzi živě odvysílá první romská internetová televize ROMEA TV

Jaké je postavení romských spisovatelů na české literární scéně? Může vůbec menšinová literatura vystoupit ze stínu okrajového žánru? A co to vlastně znamená být romským spisovatelem? Se svými zkušenostmi se na večeru podělí Stanislava Miková a Patrik Banga.

Menšina versus většina, periferie a mainstream. Jaké to bylo za komunismu, a co se změnilo po listopadu 89? O svých zkušenostech budou s romskými autory diskutovat spisovatelé Beatrice Landovská, Jáchym Topol a Petr Placák.

Odborné hledisko do diskuse vnese romistka a redaktorka nakladatelství romské literatury Kher Karolína Ryvolová. Diskuzi povede Alica Sigmund Heráková, ředitelka a moderátorka romské televize Tuke.TV. Na závěr večera zahraje Tibor Žida.

Večer pořádá revue Babylon ve spolupráci s Romea.cz,  Knihovnou Václava Havla a projektem Muzea romské kultury Centrum Romů a Sintů v Praze. Projekt BABYLONSKÁ VĚŽ – Literatura národnostních menšin v České republice a v Norsku 2021/23 je podpořen Fondy EHP 2014-2021, Program Kultura.

Přečteno: 565x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

LiteraturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo