romea - logo
18. května 2022 (středa)
svátek má Nataša

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Krajské knihovně Karlovy Vary se uskuteční multimediální přednáška Dějiny Romů a jejich pronásledování během 2. světové války

11.11.2021 18:45
Michal Schuster přednáší o dějinách Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. (FOTO: Živá paměť)
Michal Schuster přednáší o dějinách Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. (FOTO: Živá paměť)

V sále Krajské knihovny Karlovy Vary se v pondělí 15. listopadu 2021 od 17:00 hod. uskuteční multimediální přednáška Michala Schustera Dějiny Romů a jejich pronásledování během 2. světové války. Hlavním tématem přednášky budou dějiny Romů v meziválečném Československu, a především jejich tragický osud za druhé světové války. Vstup na přednášku je zdarma a registrace není nutná.

Přednáška navazuje na putovní výstavu fotografií „Osudy Romů za druhé světové války“, která byla v Krajské knihovně KV vystavena do konce října. Na fotografiích představuje silné osudy romských přeživších, kteří žijí na území České republiky, a kteří se stali oběťmi rasového pronásledování během 2. světové války. 

Portréty nafotila fotografka Jana Stachová. Putovní výstava se v současné době přesouvá do Olomouce, kde bude k vidění od 3. do 30. prosince ve Vědecké knihovně v Olomouci. Výstavu připravila obecně prospěšná společnost Živá paměť s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Nadačního fondu obětem nacismu. Vznik výstavy podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Přečteno: 863x
 

Kam dál:

Štítky:  

Historie, Holocaust, Vzdělávání, Karlovy VaryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo