romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Letech u Písku se 8. května uskuteční tradiční pietní akt k uctění památky romských a židovských obětí nacismu

7.4.2022 8:54
Pietní akt v Letech u Písku 1. 8. 2021 (FOTO: ROMEA TV)
Pietní akt v Letech u Písku 1. 8. 2021 (FOTO: ROMEA TV)

Výboru pro odškodnění romského holocaustu v ČR (VPORH), Muzea romské kultury a jeho specializovaným pracovištěm Centrum Romů a Sintů v Praze pořádají 8. 5. 2022 od 12 hodin Pietní shromáždění k uctění památky romských a židovských obětí nacismu na nouzovém pohřebišti koncentračního tábora v Letech u Písku. Akce se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Zpravodajskému serveru Romea.cz to oznámil předseda VPORH Čeněk Růžička.

"Všem neonacistům, xenofobům a rasistům ze symbolického místa utrpení Romů a Sintů spolu vzkažme - nenávist vůči jakýmkoli menšinám v naší zemi nenajde podporu," uvedl Čeněk Růžička.

Součástí pietního shromáždění bude i předání ceny Za lidskost, kterou pravidelně Výboru pro odškodnění romského holocaustu v ČR uděluje. Letos jí získá české pobočka Lékařů bez hranic.

Výbor pro odškodnění romského holokaustu pro účastníky tradičně vypravuje z Prahy zdarma autobus. "Bude přistaven na obvyklém místě, v blízkosti autobusového nádraží Praha – Florenc, za mostem magistrály v ul. Na Florenci. Bude označen tabulkou LETY," řekl pro Romea.cz Čeněk Růžička.

Odjezd z Prahy bude v 9.45 hodin a zájemci si mohou rezervovat místa na e-mailu: ruzicka.vporh@seznam.cz nebo mobilním telefonu: 603 247 617.

Program:

  • 12:00 Zahájení pietního shromáždění 12:15 Kladení věnců
  • 13:00 Bohoslužba
  • 13:45 Proslovy
  • 14:45 Závěrečné slovo
  • 15:00 Předání ceny VPORH - ZA LIDSKOST české pobočce Lékařů bez hranic, pozvání na číši vína

 

Pozvánka na pietní akt v Letech u Písku 2022

Přečteno: 746x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Pietní akce, pietní akt, pietní místo, Čeněk Růžička, Muzeum, Muzeum romské kulturyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo