romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Libereckém kraji vznikly dvě romské platformy. Chtějí propojit romské a proromské organizace se státními institucemi a samosprávou

29.11.2021 20:35
Romské platformy
Romské platformy

V Tanvaldu a ve Frýdlantu vznikly romské platformy, které mají za cíl snižovat vzájemnou nedůvěru mezi majoritou a romskou menšinou. Chtějí zároveň motivovat obyvatele, aby se celkově zlepšila situace v obcích. Na tiskové konferenci a v tiskové zprávě to uvedly představitelé malé romské neziskové organizace z Tanvaldu Romany Art Workshop, která projekt ve spolupráci s partnery realizuje.

"V úvodní etapě projektu se zaměříme na nastavení pravidelné komunikace s veřejnou správou a samosprávou, účast koordinátora platformy v pracovních skupinách komunitních plánu v obou územích. Setkání platforem se uskuteční 4x za rok," uvedl v tiskové zprávě Patrik Kotlár.

"Platformy mají za cíl propojit romské a proromské organizace, zástupce státních institucí, veřejné správy, samosprávy, zástupce škol a jiných úřadů. Jedná se o systematickou práci, spolupráci všech aktérů obou platforem," dodal Kotlár s tím, že první setkání platformy na Frýdlantsku se připravuje na leden roku 2022.

Partnery projektu jsou organizace Ara art, Asociace romských představitelů Libereckého kraje, Koalice romských reprezentantů Libereckého kraje, Místní akční skupina Frýdlantsko a Liberecký kraj. Projekt je financován z programu EHP/Norské fondy prostřednictvím Ministerstva financí ČR.

ZÁZNAM TISKOVÉ KONFERENCE

Přečteno: 970x
 

Kam dál:

Štítky:  

Liberec, Frýdlantsko, spolupráce, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo