romea - logo
17. února 2020 (pondělí)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Mostě se opět objevil nacistický hákový kříž. Tentokrát z písku a pětimetrový

Most, 29.8.2014 12:26, (ROMEA)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)

V mosteckém rekreačním areálu Benedikt již před týdnem musely rodiny s dětmi procházet kolem pětimetrového hákového kříže. Policie hledá tvůrce. Svastika po několika dnech zmizela. Technické služby vyloučily spojitost s městskou údržbou zeleně. Není to jediný případ v Mostě. Informuje o tom Deník.cz.

Kdo, kdy, jak a proč ho tam vyrobil, není zatím známo. Po tvůrcích pátrá mostecká policie.

Svastika už není vidět. Provozovatel areálu z ní udělal čtverec. „Je to zasypané pískem,“ řekl Mosteckému deníku Ladislav Čížek, manažer správy a ekonomie městských technických služeb, které mají Benedikt na starosti. Firma se od kříže distancovala: není to dílo jejích sekáčů trávy, ani nový trend v údržbě městské zeleně.

Jaký trest hrozí pachateli, není jasné. „O právní kvalifikaci nebylo ještě rozhodnuto, ale každopádně je toto jednání protiprávní,“ sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková. Na nacistický symbol upozornil policii jeden z obyvatel.

Na sídlišti Liščí Vrch se v červnu objevil na paneláku u školy namalovaný metrový hákový kříž s nacistickým heslem Sieg heil (Sláva vítězství), symbolem divize SS a šifrou 88 pro pozdrav Heil Hitler (Sláva Hitlerovi). Policie obvinila z přečinů poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka 24letého muže. 

Mostecký deník.cz
Přečteno: 955x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Most, hákový křížHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo