romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Mostě se opět objevil nacistický hákový kříž. Tentokrát z písku a pětimetrový

Most, 29.8.2014 12:26, (ROMEA)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)
Nacistická vlajka s hákovým křížem. Ilustrační foto. (FOTO: sxc.hu)

V mosteckém rekreačním areálu Benedikt již před týdnem musely rodiny s dětmi procházet kolem pětimetrového hákového kříže. Policie hledá tvůrce. Svastika po několika dnech zmizela. Technické služby vyloučily spojitost s městskou údržbou zeleně. Není to jediný případ v Mostě. Informuje o tom Deník.cz.

Kdo, kdy, jak a proč ho tam vyrobil, není zatím známo. Po tvůrcích pátrá mostecká policie.

Svastika už není vidět. Provozovatel areálu z ní udělal čtverec. „Je to zasypané pískem,“ řekl Mosteckému deníku Ladislav Čížek, manažer správy a ekonomie městských technických služeb, které mají Benedikt na starosti. Firma se od kříže distancovala: není to dílo jejích sekáčů trávy, ani nový trend v údržbě městské zeleně.

Jaký trest hrozí pachateli, není jasné. „O právní kvalifikaci nebylo ještě rozhodnuto, ale každopádně je toto jednání protiprávní,“ sdělila mluvčí policie Ludmila Světláková. Na nacistický symbol upozornil policii jeden z obyvatel.

Na sídlišti Liščí Vrch se v červnu objevil na paneláku u školy namalovaný metrový hákový kříž s nacistickým heslem Sieg heil (Sláva vítězství), symbolem divize SS a šifrou 88 pro pozdrav Heil Hitler (Sláva Hitlerovi). Policie obvinila z přečinů poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka 24letého muže. 

Mostecký deník.cz
Přečteno: 992x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Most, hákový křížHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo