romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V návrhářské reality show The Way bojuje i Pavel Berky

26.5.2017 23:30
Vladimír Staněk a Pavel Berky při verdiktu poroty v reality show The Way (Zdroj: spotmagazine.cz)
Vladimír Staněk a Pavel Berky při verdiktu poroty v reality show The Way (Zdroj: spotmagazine.cz)

V nové návrhářské reality show The Way je na cestě k hlavní výhře v hodnotě 1 000 0000 CZK i romský návrhář Pavel Berky, který aktuálně žije a tvoří v Londýně. Z téměř stovky přihlášek porota do reality show nakonec poslala 8 návrhářů, kteří nyní bojují v 9 soutěžních epizodách a Pavel je jedním z nich, kteří mají šanci uspět.

PAVEL BERKY

Módní designer ze Slovenska Pavel Berky už v roce 2012 zvítězil s kolekcí XY v prestižní módní soutěži TOP STYL DESIGNER 2012. Celkově se tehdy do soutěže přihlásilo 23 zájemců ze 4 zemí. Ještě v roce 2012 pak úspěšně prezentoval své modely na Dreft Fashion Week v Praze.
V roce 2013 v rámci 9. ročníku prestižní módní show Shooting Fashion Stars byla kolekce Pavla Berkyho oceněna jako nejfotogeničtější. V roce 2014 pak Pavel představil svou tvorbu na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.
V roce 2016 se probojoval mezi čtveřici finalistů v americké módní soutěži Exalt Fashion Show. V listopadu minulého roku představil svou kolekci v Salt Lake City na finálovém večeru, kde následně i zvítězil.

Pavel Berky ve své tvorbe čerpá i z bohatstvi romské kultury, za pomoci barev, střihu a precizního provedení jsou jeho kolekce originální a jedinečné. V letošním roce se s kolekcí podzim/zima účastnil Fashion Weeku v New York City a teď bojuje o další výjimečnou příležitost mít možnost prodávat svou značku v Designerském butiku v pražském OC Chodov.

Zadáním pro mladé talenty je vytvořit dámskou, pánskou, případně unisex kolekci respektující principy udržitelné módy a inspirovanou tématem heritage "odkaz".

I přesto, že se v prvním semifinálovém souboji soutěže Pavel utkal se zkušeným Vladimírem Staňkem, který má již vlastní značku a je hlavním návrhářem značky Pietro Filipi, nakonec ze souboje vyšel vítězně. Každou epizodu opustí jeden soutěžící, dva nejlepší se utkají 29. června ve velkém finále, kdy módní přehlídkou představí svou soutěžní kolekci. Vítězná kolekce bude v prodeji na podzim 2017 v Designer Gallery Centra Chodov.

Celý díl s verdiktem poroty z prvního semifinálového souboje můžete shlédnout zde

Projekt The Way přináší Designer Gallery Centra Chodov a můžete ho sledovat každou sobotu od 9:30 na Óčku a v reprízách na Óčko Gold ve středu od 17:00 a na Óčku ve čtvrtek od 13:00.

brf, The Way, Ocko, pavelberky.com
Přečteno: 2742x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

umělec, Romové, Pavel Berky, MódaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo