romea - logo
10. srpna 2022 (středa)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V neděli 1. srpna se v Letech u Písku uskuteční tradiční pietní akt věnovaný romským obětem nacizmu

14.7.2021 10:18
Pietní akt v Letech u Písku - 13. 5. 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Pietní akt v Letech u Písku - 13. 5. 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

V neděli 1. srpna se v místech pohřebiště koncentračního tábora v Letech u Písku uskuteční tradiční pietní akt věnovaný romským obětem nacizmu.

"Vážení, členové Výboru pro odškodnění romského holocaustu si Vás dovolují pozvat na tradiční pietní akt věnovaný romským obětem nacizmu, který již druhým rokem zásluhou bývalé české vlády premiéra Bohuslava Sobotky, pořádáme s podporou Ministerstva kultury ČR v důstojném prostředí na místě pohřebiště členů našich rodin, vězňů bývalého romského koncentračního tábora," píše se v pozvánce, kterou zpravodajskému serveru Romea.cz zaslal předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička.

"Všem xenofobům, neonacistům a rasistům ze symbolického místa utrpení Romů a Sintů vzkažme, že nenávist vůči jakýmkoli menšinám nenajde v naší zemi podporu," dodal Růžička.

Výbor pro odškodnění romského holokaustu pro účastníky vypravuje zdarma autobus. "Bude přistaven na obvyklém místě, v blízkosti autobusového nádraží Praha – Florenc, za mostem magistrály v ul. Na Florenci před nově otevřenou
tržnicí potravin. Bude označen tabulkou LETY," řekl pro Romea.cz Čeněk Růžička.

Odjezd z Prahy bude v 9.45 hodin a zájemci si mohou rezervovat místa na e-mailu: ruzicka.vporh@seznam.cz nebo mobilním telefonu: 603 247 617.

PROGRAM

  • 12:00 - Česká hymna a žalm romských vězňů nacistických koncentračních táborů
  • 12:10 - Přivítání účastníků
  • 12:20 - Položení květin k pomníku
  • 13:20 - Duchovní slovo
  • 13:50 - Kulturní program
  • 14:10 - Proslovy
  • 15:10 - Zakončení aktu/účastníci mohou navštívit farní hřbitov v Mirovicích, kde jsou hromadně pohřbeny především dětské oběti.
Přečteno: 1854x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Pietní akce, pietní akt, pietní místo, Čeněk RůžičkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo