romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Olomouci došlo k dalšímu napadení bezdomovce

Olomouc, 29.6.2012 11:45, (ROMEA)

U vchodu do sportovního areálu v Olomouci v ulici 17. listopadu byl včera po čtvrté hodině ranní nalezen nahý zraněný bezdomovec. Dnes o tom informovala mluvčí městské policie Magda Václavíková.

Oznámení o napadeném muži, který leží zakrvácený u vchodu do budovy TJ Lokomotivy Olomouc, přijali strážníci čtvrt hodiny po čtvrté hodině ráno. „Muž ležel nahý s krvácejícím zraněním hlavy. Strážníci jej předali přivolaným lékařům,“ uvedla mluvčí. Případ si převzala Policie ČR.

Během týdne je to již třetí napadení bezdomovce v Olomouci. V noci na pondělí několik mužů napadlo postupně dva muže bez domova. Letos je to již čtvrtý takový útok v tomto městě.

Útoky vůči lidem bez domova se podle Petra Prince, vedoucího Střediska Samaritán pro lidi bez domova olomoucké Charity, děly nicméně i dříve, ale „nebyly mediálně zajímavé, nepsalo se o nich, případně nebyly zmapované či podchycené policií,“ uvedl pro server Romea.cz. Skutečný počet případů může být tedy vyšší, neboť ne vždy oběť napadení oznámí policii.

Prinz nechce v souvislosti s případy o možných pachatelích spekulovat a vměšovat se do práce Policie ČR. „Neradi bychom dělali reklamu extremistickým skupinám, proto se k případu nechceme mediálně vyjadřovat,“ uvedl.

V krátkém prohlášení zveřejněném na webových stránkách a facebookovém profilu Charity Olomouc vyjadřují její pracovníci znepokojení. „Násilí páchané na fyzicky slabých, spících nebo i podnapilých osobách považujeme za trapný projev barbarství, který si zaslouží zásadní potrestání. Život není bojová hra. Agresorům bychom rádi připomněli, že na pomyslné lavičce mohou záhy skončit i oni sami.“

ras, Eurozprávy.cz
Přečteno: 878x
 

Kam dál:

Štítky:  

ÚtokHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo