romea - logo
17. června 2019 (pondělí)
svátek má Adolf
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Pardubicích vznikne komunitní centrum. Pomůže dětem i s doučováním

13.2.2019 12:25
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com

Pardubice chtějí zřídit další komunitní centrum. Po Češkově ulici, kde existuje od roku 2015, by mělo vzniknout i v Husově ulici. Oblast s několika bytovými domy je považována za problémovou, v minulosti byla vedena jako sociálně vyloučená. Centrum by se mělo věnovat hlavně práci s dětmi.

"V Češkově ulici máme velmi dobré výsledky, proto chceme projekt jako druhý tohoto typu zajistit v lokalitě Husova," řekl ČTK náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Dětské hřiště, které bylo v minulosti dominantou místa, muselo být kompletně odstraněno, protože vinou vandalů zůstaly z prolézaček pouze nebezpečné, volně stojící zbytky trámů. Žije zde zhruba 20 až 25 dětí, které kvůli chudobě rodičů nemají možnost se vhodně zabavit. V lokalitě sice působí sociální pracovníci, za současného stavu ale nejsou schopni situaci zvládnout.

Komunitní centrum by mělo pomoci dětem při zvládání školní i předškolní docházky, zvláště s doučováním. Systematicky bude pracovat i s celou rodinou. Centrum také poskytne možnost pro setkávání dospělých, budou v něm besedy, bude zde působit i neformální uskupení Romská rada. Činnost budou zajišťovat dva lektoři, centrum bude otevřeno deset hodin týdně. Bude sídlit v jednom z bytových domů v nebytových prostorách, které jsou zařízeny vyřazeným nábytkem.

Záměr již schválila rada města. Pardubice chtějí získat na provoz dotaci od ministerstva vnitra podobně, jako tomu bylo při zahájení činnosti centra v Češkově ulici. Letos se počítá se zkušebním provozem, náklady se odhadují na 222.000 korun. V Husově žijí sociálně slabé rodiny s více dětmi, převážně romské. Část obyvatel je závislá na různých sociálních dávkách. Ve dvou cihlových městských domech se čtyřmi vchody žilo na konci roku 2018 asi 110 lidí.

Přečteno: 343x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunitní centrum, Děti, Sociálně vyloučené lokality, sociální práce, DoučováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo