romea - logo
16. února 2019 (sobota)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Pardubicích vznikne komunitní centrum. Pomůže dětem i s doučováním

13.2.2019 12:25
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com
Ilustrační FOTO: Wokandapix, Pixabay.com

Pardubice chtějí zřídit další komunitní centrum. Po Češkově ulici, kde existuje od roku 2015, by mělo vzniknout i v Husově ulici. Oblast s několika bytovými domy je považována za problémovou, v minulosti byla vedena jako sociálně vyloučená. Centrum by se mělo věnovat hlavně práci s dětmi.

"V Češkově ulici máme velmi dobré výsledky, proto chceme projekt jako druhý tohoto typu zajistit v lokalitě Husova," řekl ČTK náměstek primátora Jakub Rychtecký (ČSSD).

Dětské hřiště, které bylo v minulosti dominantou místa, muselo být kompletně odstraněno, protože vinou vandalů zůstaly z prolézaček pouze nebezpečné, volně stojící zbytky trámů. Žije zde zhruba 20 až 25 dětí, které kvůli chudobě rodičů nemají možnost se vhodně zabavit. V lokalitě sice působí sociální pracovníci, za současného stavu ale nejsou schopni situaci zvládnout.

Komunitní centrum by mělo pomoci dětem při zvládání školní i předškolní docházky, zvláště s doučováním. Systematicky bude pracovat i s celou rodinou. Centrum také poskytne možnost pro setkávání dospělých, budou v něm besedy, bude zde působit i neformální uskupení Romská rada. Činnost budou zajišťovat dva lektoři, centrum bude otevřeno deset hodin týdně. Bude sídlit v jednom z bytových domů v nebytových prostorách, které jsou zařízeny vyřazeným nábytkem.

Záměr již schválila rada města. Pardubice chtějí získat na provoz dotaci od ministerstva vnitra podobně, jako tomu bylo při zahájení činnosti centra v Češkově ulici. Letos se počítá se zkušebním provozem, náklady se odhadují na 222.000 korun. V Husově žijí sociálně slabé rodiny s více dětmi, převážně romské. Část obyvatel je závislá na různých sociálních dávkách. Ve dvou cihlových městských domech se čtyřmi vchody žilo na konci roku 2018 asi 110 lidí.

Přečteno: 251x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komunitní centrum, Děti, Sociálně vyloučené lokality, sociální práce, DoučováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo